• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: 2017 / 10 / 28

آلوده ترین شهرهای جهان کدامند؟

به گزارش اسپوتنیک، روزنانه آلمانی Frankfurter Rundschau لیست آلوده ترین شهرهای جهان را تشکیل داده است. این آلودگی به قدری بالا است که مردم مجبورند گاهی اوقات ماسک بزنند. این شهرها به قرار ذیل هستند:

 اهواز. این شهر دستخوش باران های اسید به خاطر موجودیت واحد های صنعتی بزرگ و تولید فولاد می شود. این باران ها ممکن است علت بروز امراض تنفسی و قلبی شوند.

اهواز

دهلی نو. از نظر میزان بالای ریزگردها بسیار در هوا، بعد از اهواز قرار گرفته است. 40 درصد کودکان این شهر مبتلا به بیماری های تنفسی هستند.

لس- انجلس. شهری 13 میلیونی دارای بیشترین تعداد خودروها و بیشترین آلودگی هوا در صبح و عصر است. این شهر دارای غلیظترین دود در آمریکا است.

لس آنجلس

 قاهره. در این شهر صنایع به سرعت پیشرفت می کند و شدت ترافیک خیلی بالا است. این عوامل علت بد شدن دائم هوا می شود.

لاهور. به خاطر تعداد بی شمار خودروها و گازهای بیرون رفته از لوله های اگزوز، به اضافه ریزگردهایی که از بیابان های واقع در اطراف به شهر می رسد، وضع زیست محیطی آن را همواره رو به وخامت می گذارد.

لاهور

 اولان- باتور. پایتخت یک میلیونی مغولستان در فصل های سرد برای گرم شدن مثل سابق از هیزم و ذغال سنگ استفاده می کنند. این عامل همراه با کار واحدهای صنعتی هوای این شهر را به مه دود تبدیل می کنند.

مکزیکوسیتی. ساکنان این شهر 20 میلیونی با ترافیک شدید با وسایل خصوصی هوای شهر خود را مسموم می کنند.

ریاض. حرارت بالای هوا و طوفان های شنی و کاربرد بی حد و حصر خودرو ها سبب آلودگی شدید این شهر شده اند.

ریاض

 پکن. جمعیت 20 میلیونی و موقعیت در دره ای احاطه شده با کوه ها و نبود رود یا دریاچه پایتخت چین را به یکی از آلوده ترین شهرهای دنیا بدل می کنند. موجودیت کارخانه های کهنه باقی مانده از دوران مائو وضعیت را وخیمتر می سازد.

مسکو. منظره آن از ارتفاع 540 متری برج تلویزیونی نشان می دهد که این شهر 12 میلیونی از نظر گاز گوگرد دی اکسید مسایل زیادی دارد.

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید