• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 11 / 20

سه دلیل برای اینکه کسب و کار شما پیشرفت نمی کند

گاهی احساس می کنید هر چه تلاش می کنید نتیجه ای نمی گیرید رقبا را مشاهده می کنید که با سرعتی شگفت انگیز در حال پیشرفت هستند حتی ممکن است از شما هم کمتر کار کنند اما بیشتر به دست می آورند!

اگر احساس می کنید تلاش هایتان به نتیجه ای که باید نمی رسد و در حال فرسوده شدن هستید بهتری است این چند خط را بخوانید تا بتوانید مشکل را بهتر ببینید.

قبل از هر چیز باید دلیل رکود در کسب و کار خود را بیابید.

سه دلیل برای اینکه کسب و کار شما پیشرفت نمی کند

اول: شما به صورت ناخودآگاه از شرایط موجود راضی هستید.

در حالی که برای پیشرفت باید تلاش دو چندان داشته باشید. بنابراین به اندازه کافی تلاش نمی کنید (خانه، ماشین، درآمد ماهیانه) همه اینها به اندازه کافی هست هر چند بیش از آن می خواهید اما اشتیاق کافی برای ریسک و تلاش بیشتر ندارید. باید آتش اشتیاق خود را روشن کنید.

در دنیای کسب و کار یا پیشرفت می کنید یا میمیرید به همین سادگی! آنهایی باقی می مانند که نگاهی رو به جلو دارند برای شرایط بد اقتصادی اندوخته ای دارند و در بحران ها می دانند چه کنند.

دوم: نقاط کور از چشمان شما مخفی مانده است.

هر صاحب کسب و کاری به افرادی نیاز دارد که اطرافش باشند و این نقاط کور را به او گوشزد کنند. اجازه دهید دیگران درباره کار شما قضاوت کنند، روی حرف های آنها فکر کنید با مشتریان صحبت کنید، وقت بیشتری به آنها اختصاص دهید و انتقادها را چون گوهری مورد بررسی قرار دهید.

همانطور که جف بزوس می گوید:

اگر همیشه به مشتریان خود فکر می کنید، آنها همیشه به شما فکر می کنند.

و جی آبراهام در جایی گفته بود:

فروش در مورد متقاعد کردن مردم نیست. این در مورد کمک به آنها برای دیدن ارزش آنچه ارائه می دهید است.

این دو بزرگترین موفقیت ها را در دنیای کسب و کار بدست آورده اند و بیشترین تاکید آنها تمرکز بر مشتری و نیاز های آنهاست در یکی از دوره های آموزشی جی آبراهام می گفت برخی عاشق کسب و کار خود هستند اما آنها باید عاشق مشتری خود باشند! و آن موقع است که کسب و کار شما پیشرفت شگفت انگیز را تجربه خواهد کرد.

و البته مشتریان بهترین مشاور شما برای پیدا کردن نقاط کور هستند هر چه می توانید آنها را در کسب و کار خود دخیل کنید آنها را تشویق کنید شما را مورد انتقاد قرار دهند برخی از این نقد ها میلیارد ها تومان ارزش دارند.

یک گروه دیگر که می توانند به بهترین شکل نقاط کور کسب و کار را به شما نشان دهند بازاریابان هستند آنها ارتباط مستقیم با مشتری دارند مجبورند محصول را بشناسند و آن را ارائه دهند اطلاعات بسیار ارزشمندی می توانید از آنها بدست آورید حتی در تهیه محصول باید نظر بازاریابان را بدانید آنها هستند که می دانند مشتریان شما چه می خواهند و چه نمی خواهند.

پیشرفت نکردن کسب و کار

سوم: آموختن.

برای اینکه کسب و کار خود را در مسیر درست هدایت کنید، نیاز دارید بیاموزید. آموخته های قبلی، شما را تا این نقطه کشانده اند ولی برای اینکه از این موقعیت به وضعیت بهتری برسید نیاز است که چیزهای جدید تری بیاموزید. مهارت های بیشتری بدست آورید و توانایی های خود را تقویت کنید. همچنین هر چه جلوتر می روید باید بیاموزید چگونه زمان، سرمایه و امکانات خود را بهتر مدیریت کنید.

این آموختن شامل همکاران شما نیز می شود باید آنها را آپدیت و به روز نگه دارید اما مهم است که آموزش هایی متناسب با نقش آنها در کسب و کارتان ببینند.

یکی از ارزشمندترین و زود بازده ترین آموزش ها که سود زیادی برای شما خواهد داشت آموزش فروشندگان است یک فروشنده قوی و آموزش دیده بسیار ارزشمند است.

همچنین آموزش پرسنل بازاریابی و تبلیغات بسیار اهمیت دارد آنها می توانند ثروت هنگفتی برای شما به ارمغان بیاورند اما دانش ضعیف آنها همانقدر می تواند برای شما خطرناک باشد و هزینه های گزافی را به باد دهند!

به این ترتیب خواهید توانست از این بن بست هم عبور کنید اگر به دنبال منابع رایگان برای افزایش دانش خود در زمینه پول سازی و رونق کسب و کار هستید، توصیه می کنم مطالب شاخه کسب و کار ما در یاد بگیر دات کام را مطالعه کنید که حاصل دو دهه تحقیق و تجربه است

علی یزدی مقدم

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:  1. تشکر فراوان از سایت عالی و مظالب آموزندتون.

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید