• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2015 / 03 / 20

آموزش ساخت سر بز کاغذی – اریگامی سر بز

سال 1394 سال بز می باشد بنابراین خوب است که ساخت سر کاغذی این حیوان را به کودکان خود آموزش دهید. مراحل آموزش طولانی است اما فهم، درک و ساخت آن بسیار ساده است. از اریگامی سر بز می توانید به سلیقه های مختلف در سفره هفت سین خود استفاده کنید. مثلا هفت ظرف کاغذی از صورت بز بسازید و هر سین را در یک ظرف قرار دهید.

کاغذ رنگی را به شکل مربع برش بزنید. از سمت رنگی کاغذ مقابل خود قرار دهید. از روی قطرهای مربع تا کنید سپس باز کنید. کاغذ را به پشت برگردانید و دو ضلع راست و چپ و سپس دو ضلع بالا و پایین را بر روی یکدیگر منطبق کنید و تا را باز کنید تا تنها ردی از تا باقی بماند.

                 boz01

مجددا کاغذ را از سمت رنگی مقابل خود قرار دهید و از روی رد تای منصف عمودی و افقی مطابق شکل زیر همانند کوه بالا بیاورید تا نقطه برخورد خطوط، قله کوه محسوب شود.

boz03

همانند شکل زیر کاغذ را پهن کنید تا دو لوزی روی یکدیگر قرار گیرند.

boz04

boz05

در شکل به دست آمده دو گوشه ی سمت راست و چپ لوزی رویی را تا خط وسط تا کنید.

boz07

از روی نقطه چین مشخص شده در شکل زیر، گوشه بالایی شکل را به سمت پایین تا کنید و مجددا تا را باز کنید.

boz08

boz010

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: - -

صفحه بعد >>نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید