• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2015 / 11 / 19

زنان چه کنند تا مردان احساسات خود را به راحتی ابراز کنند – قسمت دوم

آیا شما نیز این شرایط را تجربه کرده اید؟ همه چیز در رابطه ی شما و همسرتان خوب است!

اما زمانی که احساس می کنید موضوعی شما را اذیت می کند و می خواهید این احساس را به او انتقال دهید ، فکر می کنید او برداشت منفی از حرف های شما خواهد کرد. بنابراین احساسات خود را پنهان می کنید و حرفها را در درون خود نگه می دارید. می ترسید که اگر با او صادق و رو راست باشید، شرایط بدتر شده و مشکلات بیشتر می شود. موضوع زمانی بدتر می شود که احساس کنید همسرتان نیز احساسات خود را از شما پنهان می کند. بنابراین وانمود می کنید همه چیز خوب است و حتی جرات سوال کردن را نیز ندارید تا بفهمید چه اتفاقی افتاده است و چه چیز او را اذیت می کند. این موضوع بسیار آزار دهنده و گیج کننده خواهد بود.

زنان چه کنند تا مردان احساسات خود را به راحتی ابراز کنند – قسمت اول

در این مقاله به یکی از مهم ترین عقاید اشتباهی که در مورد همسرتان دارید اشاره می کنیم تا بتوانید با اصلاح این عقیده، رابطه ی خویش را بهبود ببخشید.

عقیده اشتباه: مردان از صحبت کردن در مورد احساساتشان نفرت دارند

من نیز مانند شما فکر می کردم که مردان دوست ندارند احساسات خود را با کسی بیان کنند. فکر می کردم که آنها اینگونه به دنیا آمده اند و من نیز هیچ کاری برای تغییر آنها نمی توانم انجام دهم. تا اینکه فهمیدم این عقیده درست نیست. چیزی که من آموختم این بود که قبول این عقیده ی نادرست می تواند  مرا از داشتن یک رابطه ی خوب  با همسرم باز دارد.

حقیقت چیست؟ مردان نیز می توانند احساسات خود را بیان کرده و به اشتراک بگذارند

این یک راز غیر قابل باور است که زندگی زناشویی مرا متحول کرد و توانست مرا به همسرم که همیشه با او مشکل داشتم نزدیک تر کند. یک مرد شدت عاطفی و یا تنش پنهان را دوست ندارد. این گونه موارد مرد را از شما دور می کند و باعث می شود آرام باشد و چیزی نگوید. برای اینکه احساس راحتی و آرامش کند باید مطمئن شود که در رابطه ی امنی با شما قرار دارد. او زمانی احساس امنیت می کند که ببیند شما با احساسات خود در ارتباط هستید و آنها را در یک روش روشن و بدون قضاوت خاصی بیان می کنید.

زمانی که احساس کردید رابطه ی شما با همسرتان قطع شده است دو مرحله زیر را انجام دهید تا او نیز احساس امنیت کند و بتواند احساساتش را بیان نماید:

مرحله اول: از وانمود کردن بپرهیزید

وانمود کردن به امنیت و احساس آرامش و پنهان نمودن احساسات منفی برای اجتناب از درگیری، رویکردی کاملا غلط است. این کار باعث می شود یک مرد احساس راحتی نکند زیرا او متوجه وانمود کردن های شما خواهد شد.

اگر او با شما احساس آرامش نکند نمی تواند صادق باشد و احساسات خود را نیز پنهان می کند. به همین خاطر است زمانی که شما وانمود می کنید همه چیز خوب است او خود را کنار می کشد. در عوض، اجازه دهید آسیب پذیر ولی معتبر باشید. اما زمانی که عصبانی و یا سردرگم هستید باید چه کاری انجام دهید؟ در این گونه موارد مرحله دوم را امتحان کنید.

مرحله دوم: بدون اینکه او را مسئول تمامی اتفاقات بدانید، احساسات خود را به اشتراک بگذارید

کلید اصلی این مرحله به اشتراک گذاری احساسات است. شما تنها باید احساسات خود را بیان کنید و از گفتن افکار و اعمالی که قبلا انجام داده اید، بپرهیزید.

زمانی که می خواهید افکار خود را بیان کنید، بایستید و از انجام آن بپرهیزید. با اتفاقات درون خود همراه شوید. ضربان قلب خود، صدای شکم و تنگی سینه ی خود را احساس کنید زیرا شما هم اکنون ناامید هستید. احساس اضطراب می کنید زیرا نمی دانید چه چیزی بگویید. تا جایی که می توانید احساسات خود را بیان کنید و با او ارتباط بگیرید. به جای اینکه بگویید ” فکر می کنم زمان زیادی برای کار اختصاص می دهی و هیچ حسی به من نداری” بگویید “من  اکنون بسیار ناراحت هستم”. متوجه تفاوت این دو جمله شدید؟ در جمله دوم شما تنها احساسات خود را بیان کردید و در جمله اول از او خواستید شرایط را تغییر دهد این کار باعث می شود همسرتان احساس آرامش نداشته باشد.

زنان چه کنند تا مردان احساسات خود را به راحتی ابراز کنند

چگونه با قلب یک مرد در ارتباط باشم؟

اول از هر چیزی باید بدانید که چرا نمی توانید با قلب و درون یک مرد ارتباط داشته باشید. زمانی که در مورد افکار خود درباره ی ارتباطتان سخن می گویید و یا کارهایی که در طول روز انجام داده اید و شایعاتی که سرکار با آن ها مواجه شده اید، او به سخنان شما گوش می دهد. در مکالمه با شما همراه خواهد شد اما هرگز احساساتش برانگیخته نمی شود. بدون اینکه متوجه باشید سدی میان خود و همسرتان ایجاد می کنید.

شما تصمیم گرفته اید چیزی در مورد اتفاقات ناگواری که در طول روز برایتان می افتد نگویید یعنی احساساتی که شما را ناراحت کرده اند را پنهان می کنید. یا اصلا ممکن است خودتان نیز به احساسات خویش توجهی نداشته باشید. اما اگر به خود اجازه دهید، می توانید در مورد آن احساسات نیز صحبت کنید. در این صورت است که او احساس آرامش می کند و می تواند با شما ارتباط برقرار کند. اینکار به نظر ساده می رسد اما برای بیشتر افراد اینکار سخت و دشوار خواهد بود.

بیشتر افراد برای انجام دادن، فکر کردن، مدیریت کردن و نگران بودن برنامه ریزی شده اند. متاسفانه این کارها باعث می شود که یک مرد  هیچ احساسی در مورد شما نداشته باشد. زمانی که به یک موجود احساسی تبدیل می شوید و غرایز زنانه ی خود را به کار می گیرید، مانند یک آهنربا او را به سمت خود جذب خواهید کرد. زنی که از بیرون نرم و مهربان بوده ولی در درون قوی و محکم است.

انجام تمامی این کارها بسیار اسان است. تنها کافیست بدانید چگونه احساسات خود را بیان کنید و از زن بودن خود برای این منظور استفاده نمایید.

ترجمه: زهرا کامران ور

مطالب مرتبط:

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: -نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید