• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2015 / 11 / 25

مراحل مسواک زدن دندان های کودکان

کودکان معمولا به همکاری و کمک بزرگسالان برای مسواک زدن نیاز دارند. دندان ها را می توان دوبار در روز با خمیردندان های حاوی فلوراید مسواک کرد و یک مسواک کوچک و نرم برای کودکان بسیار ایده آل است. استفاده از نخ دندان را به محض پدیدار شدن دو دندان در کنار هم شروع کنید.

مرحله اول

مسواک را در زاویه ای در خط بیرونی لثه طوری قرار دهید که موی مسواک به سمت لثه ها باشد. حالا مسواک را به سمت جلو عقب ببرید. این کار را برای هر دندان تکرار کنید.

 mesvak1

مرحله دوم:

حالا هر کدام از دندان ها را با روشی که در مرحله اول گفته شد، از قسمت داخلی لثه مسواک بزنید.

mesvak2

مرحله سوم

حالا سطحی از دندان های عقب که با آن غذا را می جوید به صورت عقب و جلو کردن، مسواک بزنید.

mesvak3

مرحله چهارم

از نوک مسواک برای تمیز کردن پشت دندان های جلویی در بالا و پایین دهان استفاده کنید.

mesvak4

مرحله پنجم

حالا با استفاده از مسواک زبان و خط لثه ها را  تمیز کنید.

 

مراحل مسواک کردن دندان کودکان

مرحله ششم

استفاده از نخ دندان را به محض پدیدار شدن دو دندان در کنار هم می توان شروع کرد. می توانید نخ را به صورت گره در آورده و مانند شکل زیر از آن استفاده کنید.

مراحل مسواک زدن دندان کودکان

چندین بار مسواک کردن دندان را به کودکان آموزش دهید و به آنها کمک کنید تا بتوانند به تنهایی از عهده این کار برآیند. لازم نیست در تمام روز مسواک در دست بچه ها باشد بلکه با یک بار مسواک زدن صحیح در طی شبانه روز به بهداشت دهان و دندان کودکان کمک شایانی کرده اید.

ترجمه: زهرا کامران ور

مطالب مرتبط:

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید