• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: 2016 / 07 / 04

طرز تهیه توپک خرما

توپک خرما

این توپک بسیار خوشمزه، با خاصیت زیاد و مورد علاقه همگان است خصوصا کودکانی که از خوردن خرما امتناع می کنند با این روش می توانید خرما را زیباتر و خوشمزه تر کنید تا آنها نیز با این ترفند خرما میل کنند.

توپک خرما

 با مقدار مواد لازمی که در زیر آورده شده می توانید 15 عدد توپک خرما تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه توپک خرما
  • خرما نصف بسته
  • گردو چند عدد
  • بادام چند عدد
  • بیسکویت ساقه طلایی به مقدار لازم
  • دارچین
  • کره به مقدار لازم
  • پودر نارگیل و کنجد برای تزیین
طرز تهیه توپک خرما

ابتدا گردو و بادام ها را شکسته و مغز کنید سپس آن ها را داخل خرد کن یا هاون ریخته و فقط خرد کنید به طوری که زیر دندان بیاید.

خرماها را بشویید و داخل آبکش بریزید تا آب اضافی آن گرفته شود سپس هسته های آنرا جدا کنید. برای جدا کردن هسته ها می توانید از لوله خودکار استفاده کنید با این روش هسته به سرعت و راحتی خارج می شود و یا می توانید با چاقو خرما را شکاف دهید یا به دو نیم کنید و هسته را خارج نمایید.

سپس خرماهای هسته گرفته را داخل میکسر یا چرخ گوشت بریزید تا له شوند.

کره را داخل ماهی تابه ریخته و داغ کنید و خرماهای له شده را داخل کره بریزید و مدام تفت دهید تا زمانی که خرما به راحتی با حرکت ماهی تابه از ظرف جدا شود.

مغز گردو و بادام خرد شده را به خرما اضافه کنید.

بعد از کمی تفت دادن دارچین را به آن اضافه کنید.

بیسکویت ها را داخل میکسر بریزید سپس به مواد قبل اضافه کنید مقدار بیسکویت به اندازه ای باشد تا مواد حالت خمیری پیدا کند و به دست نچسبد سپس آنرا از روی حرارت برداشته کنار بگذارید تا کمی سرد شود.

بعد از اینکه مواد سرد شد به حالت گلوله درآورید اندازه هر گلوله تقریبا اندازه یک گردو باشد.

پودر کنجد و نارگیل را در دو ظرف گود جداگانه بریزید سپس بعضی توپک های خرما را در کنجد و بقیه را در نارگیل بغلتانید تا همه جای گلوله ها را بپوشاند.

هرچه تعداد گردو و بادام بیشتر باشد توپک شما خوشمزه تر می شود در صورت دسترسی نداشتن به این مغزها می توانید از آن ها در تهیه توپک خرما استفاده نکنید.

برای تزیین می توانید توپک های آغشته به نارگیل و کنجد را یک در میان در ظرف باریکی بچینید.

توپک خرما مناسب مجالس و میهمانی های عصرانه و سفره های افطار است.

خوردن توپک خرما با چای بسیار لذت بخش و دلپذیر است.

ندا مظفری

مطالب مرتبط:

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید