• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ / ۰۵ / ۰۸

داستان ثروتمند شدن پیرمرد بازنشسته

در سال هایی نه چندان دور پیرمردی ورشکسته  زندگی می کرد که خانه ای کوچک و محقر و ماشینی قراضه داشت. او با چک های ماهیانه ناچیزی که از تامین اجتماعی دریافت می کرد به سختی زندگی می کرد. اما در سن 65 سالگی تصمیم گرفت تا اوضاع را تغییر دهد و آنگونه که می خواست زندگی کند. برای این منظور با خود فکر کرد چه چیزی خاصی برای ارائه دارد! دوستانش عاشق جوجه ای بودند که او آماده می کرد. با خود فکر کرد این بزرگترین برتری او نسبت به دیگران است و این می تواند زندگی او را عوض کند!

داستان موفقیت شگرف پیرمرد

او ایالت کنتاکی را ترک کرد و به ایالت های دیگر سفر کرد در مسیر خود تلاش می کرد طرز تهیه آن جوجه را به به صورت رایگان در اختیار رستوران ها آنها قرار دهد و فقط درصد کمی از فروش آنرا دریافت کند. به نظر معامله خوبی می آمد!

متاسفانه همه آنها به او جواب نه دادند او بیش از هزار بار پاسخ نه شنید! حتی بعد از همه آن نه شنیدن ها، مایوس نشد.  پیرمرد باور داشت که طرز تهیه او فوق العاده و خاص است و دهان هر کسی را آب خواهد انداخت. او 1009 بار جواب نه شنید تا اولین پاسخ مثبت خود را دریافت کند.

با همان یک پاسخ مثبت کلنل هارتلند ساندرز ذائقه مردم آمریکا را برای سرو جوجه سرخ شده عوض کرد. جوجه سوخاری کنتاکی یا Kentucky Fried Chicken  که به نام KFC شهرت یافت با 1009 نه و یک بله پا به عرصه تجارت نهاد!

به خاطر داشته باشید که هیچوقت ناامید نشوید و خود را باور داشته باشید

ترجمه: علی یزدی مقدم

منبع: موتیویشنال استوریز فور بیزینس اند ورک 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
تور کیش
تور سنگاپورصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید