• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: 2014 / 08 / 20

وب سایت هایی که از https استفاده می کنند رانکینگ بهتری در گوگل کسب می کنند

 

غول اینترنتی گوگل اولین بار در آگوست 2014 میلادی اعلام کرد که وب سایت هایی که از https استفاده نمی کنند در نتایج جستجو رتبه پایین تری خواهند داشت.

رانکینگ در گوگل

 

اکنون دیگر همه می دانند که گوگل برای رمز گذاری اطلاعات ارزش بالایی قائل است. که این موضوع را می توان در لایه امنی که در سرویس جی میل خود ارائه کرده است مشاهده کرد.

در ماه جوئن سال 2014 گوگل از کد های مرورگر کرم پرده برداری کرد تا کاربران بتوانند با استفاده از آن پیام های خود را رمز گذاری و رمز گشایی کنند یا اینکه آنها را با استفاده از OpenPGP به صورت دیجیتالی امضا کنند.

در همین حال گوگل بخش جدیدی به نام گزارش شفافیت اضافه کرده است که با استفاده از آن کاربران متوجه می شوند وقتی که اطلاعات خود را از طریق جی میل ارسال می کنند در تبادل با دیگر سرویس ها چقدر از این اطلاعات به صورت رمز گذاری شده ارسال و دریافت می شود.

می توان گفت که گوگل در زمینه رمز گذاری اطلاعات در اینترنت پیشرو است و دیگران را هم به این سمت فرا می خواند و حتی کمی هم آنها را هل می دهد! حتی شرکت های اینترنتی که مستقل از گوگل عمل می کنند نیز در این جهت گام برداشته اند و به گونه ای خود را با گوگل هماهنگ کرده اند.

نوشته: زلکا زورس

ترجمه: علی یزدی مقدم

مطالب مرتبط:

 

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید