• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2015 / 03 / 14

بهترین زمان ورزش برای سوزاندن چربی چه زمانی است؟

افراد ورزشکار دوست دارند از زمان خود بهره ی کافی را ببرند. دانستن زمان مناسب برای ورزش و کاهش وزن می تواند در زمان کمتر، نتیجه ی بهتری به همراه داشته باشد. این موضوع فقط برای ورزشکاران نیست بلکه افراد عادی نیز می توانند از آن استفاده کنند.

بهترین زمان ورزش

 زمان، تنها یکی از فاکتورهایی است که می تواند تمرینات ورزشی شما را تحت تاثیر قرار دهد:

همان طور که در این مقاله می خوانید، تحقیقات زیادی در مورد زمان ورزش و سوزاندن چربی انجام شده است ولی زمان، یکی از فاکتورهایی است که بر کارایی تمرینات ورزشی تاثیر دارد. سایر موارد مانند شدت و مدت زمان ورزش از مهمترین عواملی است که نباید آنها را نادیده گرفت.

 بهترین زمان برای ورزش و سوزاندن چربی صبح است

زمانی که صبح ورزش می کنید بدن شما تمایل بیشتری برای سوزاندن چربی دارد. مهمترین دلایل این امر عبارتند از:

  • سطح قند خون در صبح پایین است بنابراین بدن به دنبال منبع دیگری برای سوزاندن و به دست آوردن انرژی می گردد و این موضوع سبب می شود بدن از چربی ها استفاده کرده و شروع به سوزاندن چربی کند.
  • برخی از هورمون هایی که سرعت سوخت چربی را افزایش می دهند (مانند کورتیزول) سطح بالاتری در صبح دارند.
منافع ورزش در صبح
  • افرادی که صبح ورزش می کنند بیشتر به این موضوع عادت کرده و زمان طولانی تری به ورزش خود ادامه می دهند.
  • بیشتر مردم هنگام صبح انرژی بیشتری برای ورزش کردن دارند زیرا عصر خسته می شوند و تمایلی برای انجام تمرینات ورزشی نخواهند داشت.
  • تمرینات شدید در هنگام صبح ممکن است به از دست رفتن ماهیچه ها منجر شود. اگر با شکم خالی ورزش کنید بدن شما به جای سوزاندن چربی از ماهیچه ها استفاده می کند به همین خاطر است که مصرف صبحانه ی پروتئینی بسیار مهم است.
  • اگر قبل از صبحانه تمرینات ورزشی انجام می دهید سعی کنید تمرینات خیلی شدید و سخت نباشد.

ترجمه: زهرا کامران ور

مطالب مرتبط:

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید