• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2018 / 03 / 19

طعم دار کردن ماهی و غذاهای دریایی با گیاهان

همه ما با بوی زُهم ماهی، میگو و غذاهای دریایی آشنا هستیم، در این مقاله راهکارها و ادویه و گیاهانی ارائه شده است که با عطرو طعم فوق العاده ای که دارند، ماهی را خوشمزه تر می کنند. همه این ادویه ها فقط طعم ماهی را بهتر می کنند و نه اینکه بر طعم واقعی آن غالب شوند. پس مصرف کنید و لذت ببرید!

 ریحان

ریحان برای ماهی عالی است. انواع مختلف ریحان را امتحان کنید تا بهترین نوع ریحان را کشف کنید.

طعم دار کردن ماهی با ریحان

 برگ بو

بوی منحصر به فرد برگ بو جفت خوبی برای ماهی است. با این ترکیب هیچ گاه پخت ماهی شما خراب نخواهد شد.

زیره سیاه

زیره سیاه گیاهی با طعم و مزه طبیعی مطبوع است. اگر ازدسته افرادی هستید که از خوردن ماهی و غذاهای دریایی لذت می برید، زیره سیاه را در طبخ ماهی فراموش نکنید.

تره یا گندنا

تاکنون کاربردهای متفاوتی از تره در آشپزی بوده است که برخی از آنها، استفاده از تره در شوری و ترشی ها، سوپ، شامی ها و حتی در ترکیب کره نیز می باشد. البته در پخت ماهی استفاده از تره، طعم دلپذیری به آن می دهد.

ادویه های مخصوص ماهی

شوید

در پخت ماهی چندین مکمل گیاهی ضروری است که جای تعجب نیست که شوید در این فهرست قرار دارد.

رازیانه

رازیانه گیاهی خوش عطر و مزه است همچنین ماهی بعد از پخت ظاهر بهتری خواهد داشت. قبل از قرار دادن ماهی در فویل مقداری از رازیانه را در لایه زیرین آن بریزید. محکم ببندید تا بپزد. عطر و طعم رازیانه به ماهی نفوذ خواهد کرد.

سبزی پلو با ماهی شب عید

فرنجمشک (پلنجمشک)

یک دلیل مهم برای پرورش این گیاه این است که رنگ زرد و طعم ترشی لیمو را به یاد می آورد.

انجدان

انجدان برای باغی با آفتاب کامل یا محلی که کمی سایه باشد مناسب است. زیرا در سال دو یا سوم اغلب از ریشه های آن استفاده می شود و این، زمان خوبی برای تقسیم گیاهان انجدان شما نیز هست.

گفته می شود انجدان طعم و مزه بسیار قوی دارد، بنابراین اگر شما با این طعم ناآشنا هستید ابتدا مقدار کمی از انجدان را برای طعم دار کردن ماهی استفاده کنید.

مرزنگوش (مرزنجوش)

مرزنگوش مانند گونه ای از پونه، شیرین و خوش طعم است. آن را با ماهی امتحان کنید مطمئنا عاشق این طعم خواهید شد.

نعناع

تنها مقدار کمی نعناع، طعم ماهی را فوق العاده می کند.. برای طعم بهتر هر نوع ماهی از نعناع استفاده کنید.

مزه دار کردن ماهی و غذاهای دریایی

 جعفری

جعفری یک گیاه آبدار “تازه” خوشمزه است که طعم ملایمی به ماهی و غذاهای دریایی می دهد. در داخل و خارج از خانه رشد می کند و برای باغ آشپزخانه شما مناسب است. شما می توانید در طول زمستان آن را به صورت خشک شده نگهداری کنید.

مرزه

مرزه شیرین تابستان برای تمام غذاهای مِن جمله ماهی و غذاهای دریایی مناسب است. آیا مرزه گیاه دوست داشتنی نیست؟ عطر و طعم زیاد و قوی این گیاه به این معنی است که باید مقدار کمی از آن را در پخت غذا استفاده کرد.

تازه یا خشک شده آن طعم فوق العاده خوشمزه ای به غذاهای دریایی شما می دهد.

ترخان

ترخان یک ترکیب اصلی در آشپزی فرانسوی است، اما ظاهرا به نظر می رسد آمریکایی ها فراموش کرده اند این گیاه چقدر خوشمزه است. کمی از ان را به بشقاب ماهی خود اضافه کنید.

 آویشن

آویشن برای ماهی و غذاهای دریایی عالی است. آویشن را به آرامی بپزید زیرا هنگامی که با حرارت بالا پخته می شود عطر و طعم آن بیشتر می شود.

رزماری

رزماری زیبا و معطر است یک گیاه لذیذ برای ماهی و غذاهای دریایی است. از رزماری تازه یا خشک استفاده کنید. رزماری تازه کمی عطر و طعم مرکبات دارد، بنابراین این مورد را در نظر داشته  باشید.

مریم گلی

مریم گلی نیز طعم عالی با ماهی دارد. هنگام غذا خوردن از مریم گلی استفاده کنید. پختن و یا انجماد مریم گلی، طعم آن را زیادتر می کند.

ترجمه: میترا نامجو

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید