• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: 2014 / 11 / 29

ترکیب ارتباطات و بازاریابی: تبلیغات بهتر و موثرتر!

تثبیت موقعیت نام تجاری و قرار دادن آن در معرض دید مشتریان هدف پایه بازاریابی هر سازمانی است. طراحی ترکیب درستی از بازاریابی با استفاده از همان چهار پی یا چهار P معروف امکان پذیر است. چهار پی عبارت اند از : Product, Price, Place , Promotion که به معنای محصول، قیمت، موقعیت و تبلیغ و ترویج است. اگر در زمینه ارتباطات و بازاریابی فعالیت می کنید آنگاه باید فعالیت های خود را بر اساس پی آخر یعنی Promotion ردیف کنید. که به معنای ترویج و تبلیغ است. باید فروش بالایی برای شرکت به ارمغان بیاورید و همچنین باید پیام تبلیغاتی قدرتمندی بسازید که بتواند با مشتری شما ارتباط برقرار کند ارتباطی بلادرنگ و موثر و همچنین بتواند محصول شما را در بین دیگر محصولات متمایز کند و بیانگر کیفیت خاص آن باشد، باید اطمینان پیدا کنید که می توانید به وعده های خود عمل کنید و برای شرکت خود موقعیتی قابل قبول ایجاد خواهید کرد. همانطور که می دانید ساختن اعتبار برای یک شرکت سالها طول می کشد اما این اعتبار در لحظه ای می تواند ویران شود این افتضاح می تواند با تبلیغات ناشیانه یا ناتوانی در پاسخگویی به مشتریان باشد.

ارتباط

بنابراین ترویج و تبلیغ شرکت به همان اندازه محصول یا کیفیت خدمات، قیمت گذاری و دیگر امتیازاتی که به مشتری ارائه می شود اهمیت دارد. ایجاد ترکیبی موثر از بازاریابی و ارتباطات بر اساس یک استراتژی صحیح که روی آن مطالعات کافی انجام شده باشد نه تنها به شما کمک می کند به مشتریان خود دست پیدا کنید بلکه سبب می شود با دنیای پیشرفته بازاریابی که هر روز در حال تغییر است خود را وقف دهد.

ترکیب بازاریابی و ارتباطات چیست؟

ابزار هایی مانند تبلیغات سنتی، ترویج فروش، ایجاد روابط قوی با جامعه، فروش شخصی، ابزارهای بازاریابی مستقیم و تبلیغات  آنلاین و روش های بازاریابی یکپارچه و دیجیتال را ترکیب ارتباطات می گویند. این چیزی نیست جز راهی برای برقراری ارتباط نام تجاری شما با مشتریان و ایجاد ارتباطی بلند مدت و پایدار با آنها. باید بدانید که در این میان فعالیت های شما بیانگر ارزش نام تجاری شماست. باید با اهمیت و نقش هر کدام از این ابزارها در بازاریابی آشنا باشید و بدانید که هر کدام چه بهره ای به سازمان شما می رسانند. و بازاریابی یکپارچه بدون ایجاد ارتباطات قوی و هدفمند امکان پذیر نیست که سازمان باید روی آن تمرکز داشته باشد.

اهمیت بازاریابی یکپارچه

بسیار پیش می آید که بخش تبلیغات و تیم مدیریت فروش سازمان شما پیام های متفاوتی به مشتریان برسانند، یعنی یه مشتری پیام های متناقضی می رسانید. به عنوان مثال ممکن است در تبلیغاتی که در روزنامه انجام می دهید قیمتی را برای کالا مشخص کنید ولی در فروشگاه اتکیت قیمت متفاوتی روی آن کالا قرار داده باشید، که عملکرد منجر به گیج شدن مشتری می شود و می تواند منجر به خشم مشتری هم بشود. تا زمانیکه کانال های ارتباطی شما توسط بخش های مختلفی اداره شوند ناهماهنگی های زیادی در ترکیب ارتباطات شما رخ خواهد داد. این جاست که سیستم بازاریابی یکپارچه به شما کمک خواهد کرد تا همه این کانال ها را به صورت یکپارچه هدایت کنید تا بتوانند پیامی یکسان و اغوا کننده از نام تجاری خود در اختیار مشتری قرار دهند. این به معنای اتحاد کل مجموعه برای رساندن یک پیام شفاف و بلند مدت به مشتریان هدف و اعتلای سازمان در این راستا می باشد.

 

فاکتور های مختلف ترکیب بازاریابی و ارتباطات
شناسایی مشتری هدف

اگر نمی دانید که مشتری هدف شما چه کسانی هستند برای چگونه ارتباط برقرار کردن، با چه کسی ارتباط برقرار کردن، چه موقع ارتباط برقرار کردن و کجا ارتباط برقرار کردن نمی توانید تصمیم گیری کنید و پیام خود را به آنها برسانید. بنابراین اولین گام در ترکیب بازاریابی و ارتباطات شناسایی مشتریان هدف است.

اهداف ارتباطی باید مشخص شوند

سازمان ها باید سعی کنند بفهمند که مشتریان آنها هم اکنون آمادگی پذیرش چه چیزی را دارند. شش مرحله که مشتریان قبل از اینکه اقدام به خرید کنند باید از آن عبور کنند – آگاهی، دانش، علاقه مند شدن، برتر دانستن، تصدیق کردن و خرید کردن. شما باید ترکیب ارتباطی مناسبی طراحی کنید که بتواند این وجوه را برآورده کند و در عین حال بتواند اهداف سازمان را در جهت رساندن پیام صحیح به مشتری هدف تا خرید کامل با موفقیت برآورده کند.

رساندن پیام

پیام شما به مشتری نباید فقط برای جلب توجه و حک کردن خود در ذهن او باشد، بلکه باید او را به دوست داشتن کالای شما تحریک کند تا برای خرید اقدام نماید. پیام خود را به بحث و تبادل نظر بگذارید و روی آن با کارشناسان خبره بحث کنید، آنگاه رسانه درست را برای ارسال این پیام انتخاب نمایید. انتخاب کانال مناسب ارسال پیام تبلیغاتی چه شخصی و چه غیر شخصی یکی از مهمترین ارکان این فرایند است.

بودجه ترویجی خود را تعیین کنید

در حالیکه راه های بیشماری برای جذب مشتری های جدید وجود دارد اما باید بدانید که چقدر می خواهید خرج کنید تا سازمان یا کسب و کار خود را مطرح نمایید. کلید موفقیت یک فعالیت تبلیغاتی در این است که بودجه خود را بر اساس مشتریان هدف خود و نیاز های او اختصاص دهید. به عبارت دیگر با چشم باز خرج کنید.

یک مجموعه فعالیت های تبلیغی و ترویجی ایجاد کنید

سازمان های مختلف استراتژی های مختلفی در جذب مخاطب داشته اند و همیشه از ابزار های ترویجی مختلفی مانند تبیلغات در روزنامه ها، بازاریابی مستقیم، فروش شخصی یا بازاریابی اینترنتی استفاده کرده اند. هر ابزاری برتری خود را دارد اما آنچه برای شما اهمیت دارد انتخاب بهترین ترکیب از آنهاست که برای شما و مشتریان هدف شما مناسب باشد و به نیاز های آنها توجه کامل داشته باشد.

صفحه بعد >> 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها: ،
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

طراحی سایت
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
تور سنگاپور
تور کیشصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید