• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2017 / 06 / 22

رکوردی دیگر برای رونالدو؛ گلزنی برای پرتغال در تمام رقابت ها

کاپیتان ارزشمند تیم ملی پرتغال در مرحله نهایی تمام مسابقاتی که برای تیم ملی کشورش بازی کرده ،گل زده است.

 کریستیانو رونالدو در پیروزی 1-0 پرتغال مقابل روسیه در جام کنفدراسیون ها، تک گل تیم ملی کشورش را زد و به این ترتیب این بازیکن ارزشمند در دور نهایی تمام مسابقاتی که برای پرتغال بازی کرده ،موفق به گلزنی شده است.

رکورد های رونالدو

رونالدو در سه جام جهانی، چهار قهرمانی اروپا، یک جام کنفدراسیون ها و یک بازی المپیک در مجموع 14 گل برای پرتغال به ثمر رسانده است.

او در هر سه جام جهانی که در آن بازی کرده است، موفق به گلزنی شده است. اولین جام جهانی، سال 2006 بود که مقابل ایران گل زد، سپس در جام جهانی 2010 برابر کره شمالی و سال 2014 مقابل غنا گلزنی کرد.

همچنین در مسابقات قهرمانی اروپا 2004 رونالدوی ساله 19 ساله، دو بار گلزنی کرد، سپس یک گل در مسابقات یورو 2008 و بعد در هر دو دوره یورو 2012 و 2016 سه گل به ثمر رساند.

او همچنین در بازی های المپیک 2004 مقابل مراکش هم گلزنی کرد.

رونالدو در این فصل 55 گل برای رئال مادرید و کشورش به ثمر رسانده که تقریبا 60 درصد آنها (32 گل) را از اول ژانویه 2017 زده است.

منبع:خبرگزاری جوان

 

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید