• ارسال کننده: میترا نامجو
  • تاریخ انتشار: 2018 / 01 / 08

مسی هزار گله شد

مهاجم آرژانتینی هزارمین گل دوران ورزشی را در دیدار بارسلونا و لوانته به ثمر رساند و به رکورد تاریخی پله رسید.

مسی هزار گله شد

پله یک رکورد افسانه‌ای دارد که آن به ثمر رسیدن ۱۰۰۰ گل است. هواداران برزیلی عادت دارند در دیدار برابر آرژانتین شعار «هزار گل، هزار گل، هزار گل، هزار گل؛ تنها پله تنها پله» را سر بدهند اما دیگر نمی‌توانند این کار را انجام دهند چون لیونل مسی با گلزنی در دیدار بارسلونا و لوانته توانست به این رکورد تاریخی برسد.
پله این رکورد را با احتساب گل‌هایش در بازی‌های دوستانه به ثبت رساند. او توانست در سال ۱۹۶۹ به هزارمین گل خود برسد. از طرفی مسی توانست این رکورد را با به ثمر رساندن ۵۸۸ گل در بازی‌های رسمی برای بارسلونا و تیم ملی به ثبت برساند. مهاجم آرژانتینی برای تیم‌های زیر ۲۰ و ۲۳ سال، تیم‌های پایه و در بازی‌های دوستانه نیز گلزنی کرد و یکشنبه‌شب هزارمین گلش را به ثمر رساند.
این قضیه زمانی مطرح شد که رامون مین (روزنامه‌نگار) به آمار ستاره آرژانتینی اشاره کرد. مین در نوامبر ۲۰۱۶ با شبکه La Voz Interior مصاحبه و اعلام کرد مسی ۹۳۵ گل به ثمر رسانده است. پس از آن مهاجم بارسلونا چهار گل برای تیم ملی و سه گل با پیراهن بارسلونا در بازی‌های دوستانه مقابل الاهلی، رئال مادرید و چاپه کوئنسه به ثمر رساند. همچنین ۵۸ گل در دیدارهای رسمی برای آبی‌اناری‌ها به ثمر رساند و توانست به ۱۰۰۰ گل برسد.

رکورد تاریخی لیونل مسی

پله به این رکورد فوق‌العاده در ۲۹ سالگی رسید. اگر تنها گل‌های اسطوره برزیلی در بازی‌های رسمی در نظر گرفته شود، او ۷۶۷ بار گلزنی کرد.  پله در ۳۷ سالگی با به ثمر رساندن هزار و ۲۸۴ گل از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. مسی اکنون ۳۰ ساله است و بازی‌های زیادی را پیش رو دارد تا بتواند از رکورد ستاره سال‌های دور برزیل عبور کند.
۱۰۰۰ گل مسی:
بازی‌های رسمی با بارسلونا: ۵۲۷ گل
دیدارهای دوستانه با بارسلونا: ۳۴ گل
تیم ملی بزرگسالان: ۶۱ گل
تیم زیر ۲۳ سال: ۲ گل
تیم زیر ۲۰ سال: ۱۴ گل
تیم‌های پایه نیوولز اولد بویز و بارسلونا: ۳۳۹ گل
بازی‌های خیریه: ۲۳ گل

منبع: خبرگزاری ایسنا

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید