• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: 2013 / 07 / 24

در طراحی وب سایت از عکس استفاده کنید

عکس یکی از بهترین راه ها برای ترغیب خوانندگی بیشتر وب سایت شماست. مغز انسان با تصاویر به مراتب بیشتر از متن ساده تحریک می شود و راحت تر بر روی یک عکس کلیک می کند تا یک لینک متنی ساده.

استفاده از تصویر در طراحی وب

 در حقیقت تصویر انسان به خصوص تصویر چهره او تاثیر بیشتری از تصویر یک منظره یا چشم انداز دارد و بیشتر جلب توجه می کند.

اما یک صفحه وب بسیار بیشتر از یک سری تصاویر جذاب است، بلکه رسانه تعاملی است که فقط صاحب وب سایت بقیه را مخاطب قرار نمی دهد. و در بیشتر مواقع خوانندگان مشاهده گران صرف نیستند. آنها همیشه به دنبال چیزی بهتر هستند تا با یک کلیک به آن سمت بروند.

در مطالعاتی که روی کلیک های کاربران انجام شد مشخص شد جایی که عکس ها هستند شانس زیادی برای کلیک شدن دارند. به همین دلیل است که تبلیغات گرافیکی ارزش بیشتری نسبت به تبلیغات متنی دارند. اما اگر تصاویری که در وب سایت خود دارید کاربران را به کلیک کردن ترغیب نمی کنند، ارزشی ندارند و بهتر است آن عکی ها را جایگزین نمایید.

تصاویر خود را به گونه ای تنظیم کنید که کاربران را هدایت کنند

در طراحی وب سایت توجه داشته باشید که عکس هایی که استفاده می کنید باید قابل کلیک کردن باشند. به این ترتیب با زبان تصویر به کاربر وب سایت خود می گویید که قرار است کدام صفحه را ببینند. فرقی نمی کند این تصویر مانند یک لوگو باشد یا تصویر حیوان دست آموز شما!

از تصاویر برای راهنمایی خوانندگان استفاده کنید

استفاده از تصاویر برای ترغیب خوانندگان در طراحی وب سایت

با استفاده از تصاویر می توانید خوانندگان خود را به مرحله بعد راهنمایی کنید. به عنوان مثال اگر مقاله ای چند صفحه ای در وب سایت خود دارید برای اینکه به آنها بگویید اینجا کلیک کنید تا به صفحه بعد بروند می توانید از تصاویر و نماد ها برای این منظور استفاده کنید در این صورت احتمال کلیک کردن آنها بیشتر خواهد بود.

تصویر قدرت دارد

مردم دوست دارند در وب گشت بزنند و دوست دارند به تصاویر و عکس ها نگاه بیندازند و تا حدودی هم سرگرم شوند. اگر وب سایتی داشته باشید که علاوه بر اینکه مطالب به درد بخور دارد تصاویر جذاب و گویا هم داشته باشند این حس آنها را ارضا کرده اید هم به خوانندگان خود کمک کرده اید و هم به ارزش وب سایت خود افزوده اید.

نوشته: جنیفر کایرنین

ترجمه: علی یزدی مقدم

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید