• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ / ۰۹ / ۰۷

جوراب های هوشمند به کمک دیابتی ها آمد

جوراب های هوشمندی برای افراد مبتلا به دیابت ساخته شده که با استفاده از حسگرهای دما گر گرفتگی و در حقیقت جراحت را در بیماران ردیابی می کند.

جوراب هوشمند

به نقل از تک کرانچ، بیماران دیابتی نوع یک و دو در معرض خطر ورم پا و البته مشکلات دیگری قرار دارند که ممکن است در صورت کنترل نشدن به قطع پا منجر شود. در همین راستا ران ما و همکارش ورونیکا تران که صاحب استارت آپ «سایرن کر» هستند، معتقدند جوراب های مجهز به حسگر می توانند راه حلی برای این مشکل باشند.

البته  جوراب های «سایرن کر » نخستین فناوری پوشیدنی با هدف ردیابی جراحت پا در بیماران دیابتی نیست. SurroSense Rx کفش هایی مجهز به اینترنت وایرلس و فناوری PressureGuardian نیز چکمه ای است که برای ردیابی همین مشکل ساخته شده بودند.

درهرحال به نظر می رسد  ایده «ما» بهتر باشد زیرا جوراب های «سایرن کر» به پا نزدیک تر هستند. حسگرهای آن نیز در داخل مواد جوراب بافته شده اند تا هرگونه حرارتی را ردیابی کنند.  سپس اطلاعات منتقل شده به حسگرها به یک برنامه در تلفن همراه فرد ارسال می شود تا او را از مشکل آگاه سازد. تمام اطلاعات در برنامه موبایلی با فناوری رایانش ابری ذخیره می شود، بنابراین هنگامیکه جوراب یک تفاوت دمای زیاد را ردیاب کند، به فرد دوباره هشداری ارسال می کند.

همچنین نیازی به شارژ جوراب ها نیست. هر لنگه آن دارای یک باتری داخلی است که شش ماه عمر می کند. این شرکت می گوید: هنگامیکه فرد جوراب ها را می پوشد، آن ها روشن می شوند و هنگامیکه آن را از پا خارج کند، خاموش می شوند. همچنین می توان این جوراب ها را در ماشین لباسشویی شست.

این شرکت برنامه های بیشتری برای تولید محصولات نساجی بیشتر برای ردیابی دما و جراحت دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به این مطلب رای دهید 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

*

codeتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

گردنبند اسم
طراحی سایت
طراحی سایت شرکتی
دستگاه جوجه کشی ارزان
المنت صنعتیصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید