• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ / ۰۱ / ۲۲

در خانه پشت زمینه سفید بسازید

پشت زمینه سفید در عکاسی چهره

آیا می خواهید یک پرتره زیبا مانند این با پشت زمینه سفید داشته باشید؟ آیا می خواهید درباره نور پردازی چنین صحنه بیشتر بدانید؟ آیا یک چراغ پر نور به سوژه خود می تابانید و همه چیز تمام است؟

اما با استفاده از یک فلاش ساده و یک تکه مقوا می توانید چنین جلوه ای ایجاد کنید.

خوب سعی می کنیم از کمترین امکانات بهترین نتیجه را بگیریم. با استفاده از یک دوربین معمولی Canon 580EX و فلاش SB26  کار را شروع می کنیم و از دیوار اتاق نشمین به عنوان پشت زمینه استفاده می کنیم.

برای اینکه بتوانید یک پشت زمینه سفید ایجاد کنید باید نور بسیار زیادی به دیوار  بتابانید و در عین حال این نور را به صورت یکنواخت پخش کنید.

پشت زمینه سفید در خانه برای عکاسی

برای اینکه بتوانید پشت زمینه سفید مناسبی ایجاد کنید باید فلاش خود را روی حداکثر تنظیم کنید.

قسمت هوشمندانه این کار نحوه تاباندن نور به پشت زمینه است. برای اینکه بتوان نور را یکنواخت کرد باید بازتاب منبع نور را به پشت زمینه خود بتابانید به همین دلیل نور را به یک صفحه سفید مقوایی می تابانیم. البته باید توجه داشته باشید اگر فلاش پرقدرتی استفاده می کنید شدت نور به حد افراطی زیاد نشود. با توجه به شکل مشاهده می کنید که چون منابع نور ما قابلیت نوررسانی در فواصل دور تر را داشتند فاصله ها را بیشتر کرده و قدرت منبع را روی حداکثر تنظیم کردیم که در نتیجه نور یکنواخت تر در اختیار داشتیم. به جای مقوا می توانید از کارتن پلاست هم استفاده کنید که تاثیر بهتری هم در یکنواختی نور دارد.

ترجمه: علی یزدی مقدم

مطالب مرتبط:

به این مطلب رای دهید 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

*

codeتبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

Useful Websites Directory

طراحی سایت
تور کوش آداسی
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
چاقی صورتصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید