• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
 • تاریخ انتشار: 2015 / 01 / 09

اصول اوليه و حياتي در تبليغات

فكر مي كنيد محصولي فوق العاده داريد؟ متاسفانه كسي در اين باره نمي داند و هيچ كس هم قرار نيست بداند مگر اينكه خودتان برای این محصول تبلیغ نمایید.

تبليغات، اگر به گونه اي صحيح و اصولي انجام شود، مي تواند تغيير شگرفي در فروش محصولتان ایجاد کند و شما خوب مي دانيد من چه مي گويم: «سود بيشتر و موفقيت بيشتر». اما مراقب باشيد تبليغات نوشدارو نيست.

تبلیغ اصولی

در اين مقاله خواهيد ديد كه تبليغات چه كارهايي مي تواند براي شما انجام دهد و چه كارهايي نمي تواند انجام دهد، و همچنين با اصولي آشنا خواهيد شد كه به كمك آن مي توانيد بفهميد چگونه از تبليغات براي موفقيت كسب و كار خود استفاده كنيد.

تبليغات چه كاري براي كسب و كار شما مي تواند انجام دهد
 • به مشتريان و مشتريان بالقوه شما بگويد كه محصول شما چه سودي براي آنها دارد.
 • هويت شما را در ذهن مردم به گونه اي برجسته حك كند.
 • به شهرت شما كمك كند.
 • مشتريان فعلي را ترغيب كند بيشتر از شما خريد كنند.
 • مشتريان جديدي به سمت شما روانه كند و مشتري هايي را كه از دست داده ايد با مشتريان جديد جايگزين نمايد.
 • به آرامي فروش شما را افزايش دهد تا در نهايت نتيجه بهتري از كسب و كار خود بگيريد.
 • كسب و كار شما را به افراد بيشتري از قبيل مشتريان، سرمايه گذاران و… معرفي كند.
كارهايي كه تبليغات نمي تواند انجام دهد
 • يك سري مشتري ثابت براي شما خلق كند.
 • فروش شما را به صورت ناگهاني بالا ببرد.
 • مشكلات مالي شما يا كمبود درآمد را حل كند.
 • مشكلاتي مانند خدمات ضعيف و ناكافي را جبران نمايد.
 • كالاهايي بدرد نخور و غير ضروري را به مردم بفروشد.
دو خاصيت بزرگ تبليغات
 • كنترل كامل بر آن داريد. برخلاف فرايند هاي روابط عمومي مي توانيد دقيقاً مشخص كنيد كه پيام شما دقيقاً كي، كجا و چگونه ارسال شود، چگونه بيان شود و چه چيزي را بيان كند. مي توانيد به آساني مشتريان خود را هدف بگيريد و پيام خود را در ناحيه اي بخصوص كه مد نظرتان است ارسال نماييد.
 • مي توانيد مداومت داشته باشيد. نمايش تصويري مناسب از شركت و ارسال پيامي براي فروش به صورت دايمي بايد انجام شود، تا سب آشنايي و اعتماد مشتري گردد. و به مرور هويت شناخته شده شما نهادينه مي شود. مشتريان نام تجاري و محصول شما را خيلي زود به ياد مي آورند و اين كار براي آنها ساده تر خواهد بود، اگر در تبليغات خود مداومت به خرج دهيد.
دو مشكل تبليغات
 • بايد براي آن برنامه و طرحي داشته باشيد. براي اينكه از هزينه اي كه براي تبليغات انجام مي دهيد بهترين نتيجه را ببريد بايد برنامه درست و حساب شده داشته باشيد. به عنوان مثال اگر در روزنامه ها و جرايد به صورت بلند مدت سفارش تبليغ بدهيد تخفيف مناسبي نصيب شما خواهد شد تا اينكه به صورت روزانه و هر از چند گاهي تبليغ كنيد و به اين ترتيب مي توانيد در هزينه هاي تبليغات خود صرفه جويي كنيد.
 • نياز به زمان و مداومت دارد. تاثير تبليغات خود را به مرور و آهسته نشان مي دهد و براي اينكه تاثير مثبتي در كسب و كار شما داشته باشد نياز به زمان دارد. اين غير ممكن است كه همه مخاطبان همه تبليغات را ببينند. همچنين بايد به صورت مداوم به مشتريان بالقوه خود يادآوري كنيد كه چه سودي مي توانيد به آنها برسانيد. تلاش بلند مدت شما مشتريان را ترغيب مي كند تا از شما خريد كنند و همچنين به آنها كمك مي كند در بلند مدت شما را به خاطر بياورند تا به صورت مستقيم و غير مستقيم در خريد آنها نقش داشته باشد.
براي تبليغات آماده باشيد

به كمك اين مراحل مي توانيد براي برنامه تبليغاتي خود يك پيش نويس تهيه كنيد.

اول: طراحي چهارچوب
 • هدف از برنامه تبليغاتي چيست؟ هدف بلند مدت شركت يا كسب و كار خود را تعريف نماييد، بعد نقشه يا فلوچارتي براي رسيدن به آن ترسيم نماييد. آنگاه بر خط سير تبليغات در اين نقشه تمركز كنيد و نقش آنرا در بازار يابي خود مشخص نماييد. اهدافي قابل اندازه گيري تعيين كنيد تا بتوانيد فعاليت هاي تبليغاتي خود را ارزيابي كنيد. به عنوان مثال آيا مي خواهيد امسال فروش خود را 20 درصد افزايش دهيد؟ می خواهید براي سال آينده 10 درصد به مشتري هاي موجود خود بيشتر بفروشيد؟ براي اينكه پول نقد بيشتري در اختيار داشته باشيد كالاهاي قديمي را با تخفيف بفروشيد؟
 • براي هزينه در زمينه تبليغات چه ميزان مي توانيد هزينه كنيد؟ به خاطر داشته باشيد هر چه براي تبليغات كنار بگذاريد به نظر مي رسد باز هم كافي نيست. حتي شركت هاي غولي مانند پروكتور اند گمبل و پپسي هم احساس مي كنند بايد بودجه تبليغاتي خود را افزايش دهند. با يك جمع و تفريق ساده از درآمد ها و هزينه ها مي توانيد توان خود را براي سرمايه گذاري روي كسب و كارتان مشخص نماييد. برخي از سازمان ها 10 درصد از سود نا خالص خود را صرف تبليغات مي كنند و برخي هم فقط يك درصد آنرا هزينه مي كنند. براي اينكه بدانيد چقدر هزينه كنيد بايد تحقيق كنيد و روي آن بسيار كار كنيد تا بودجه مناسبي براي تبليغات مشخص نماييد.

صفحه بعد >> 

به اشتراک بگذارید :      فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

 1. بسیار عالی
  ممنون بابت این مقاله
  خسته نباشید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

طراحی سایت
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
تور سنگاپور
تور کیشصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید