• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ / ۰۳ / ۲۵

با دستهایم چه کنم؟

اغلب مدل هایی که از آنها عکس می گیرم از من می پرسند با دست هایم چه کنم؟ می خواهد بدانند آنها را کجا قرار دهند تا زیبا ژست بگیرند و شما به عنوان یک عکاس باید پاسخ مناسبی برای آنها داشته باشید. خوب با دست های مدل ها و سوژهای عکاسی خود چه می کنید؟ باید توجه داشته باشید که مخاطب عکس شما توجه زیادی به موقعیت و حالت دست های سوژه خواهد داشت دست ها می توانند یک پیام برسانند می توانند اشاره کنند یا رفتاری را بیان کنند یا بر حالتی تاکید کنند. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که این دست های ارزشمند دقیقا همان حالتی را که شما می خواهید القا می کنند.

مهم نیست که دست ها چه می کنند یا در چه وضعیتی هستند بلکه اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در خدمت عکاس باشند. کاری کنید که طبیعی به نظر برسند. آن نصیحت قدیمی را به خاطر داشته باشید که می گوید: «دست های بی کار در خدمت شیطان هستند.» به ان دست ها کاری بدهید که انجام دهند به همین سادگی! در عکس زیر می بینید که میشل دستانش را روی درختی که به آن تکیه داده قرار داده است. با کمک گرفتن از دستان برای حفظ تعادل دیگر دستانش بیکار نیستند و حالتی طبیعی به عکس داده شده است.

 دست ها در عکاسی

 

از مدل عکاسی خود بخواهید که دستانش با وسایل دور و بر مشغول باشد. به این ترتیب به مدل خود اجازه می دهید با صحنه ای که در آن قرار دارد ارتباط برقرار کند و همچنین این سوال همیشگی را از ذهن او پاک می کنید که با دست هایم چه کنم و در نهایت استرس او را در صحنه کمتر می کنید و عکس شما هم به مراتب طبیعی تر به نظر می رسد.

تِم عکس خود را به خاطر داشته باشید و اجازه دهید دستان مدل شما را در ایجاد و القای آن یاری کند.

در عکسی زیر کارلا دست های خود را در جیبش قرار داده است تا عکس غیر منتظره تر به نظر برسد و همچنین با لباس غیر رسمی اش سازگارتر به نظر برسد. بنابراین همیشه تم عکس خود را به خاطر داشته باشید و به او کمک کنید تا این تم را ایجاد کند. همچنین عکس خود را با وضعیت های مختلفی از دست ها تکرار کنید به آنها اجازه دهید کار های مختلفی با دستان خود انجام دهند. همیشه به خاطر داشته باشید هر چه عکس های بیشتری بگیرید احتمال موفقیت شما در عکاسی بیشتر است.

 دست ها در عکاسی چهره

دست های مدل عکاسی شما باید در راحت ترین وضعیت ممکن باشد. هر کشش غیر طبیعی در دست ها حالتی از نا امنی را در عکس القا می کند. و زمانی که دست ها آرامش را القا می کنند دست های مدل شما از مرکز توجه مخاطب خارج می شود و چهره اوست که به مرکز توجه تبدیل می شود.

مراقب چه چیزهایی باشید

مطمئن شوید که دست ها تمیز و آراسته هستند ناخن ها را گرفته اند و سوهان کاری شده است. مردم و به خصوص خانم ها به تمیزی دست ها و ناخن های بسیار توجه می کنند. ناخن ها و دست های کثیف در مغز ما انسانی کثیف را تداعی می کند. همچنین اگر کسی که از او عکس می گیرید سیگاری است ممکن است رنگ پوستش روی انگشتان نشانه و سبابه تغییر کند و زرد رنگ شده باشد معمولا چنین افرادی به عنوان مدل عکاسی مناسب نیستند.

 نقش دست ها در عکس چهره زیبا

دست ها وسیله ارتباط غیر کلامی هستند. مطمئن شوید که مدل شما در صحنه عکاسی با دستانش پیامی غیر از آن چیزی که هدف شماست نمی رساند. مراقب کشش های غیر طبیعی باشید. اگر مدل شما با دستانش راحت نیست به او چیزی بدهید تا دستانش مشغول شوند یا کمک کنید تا به گونه ای دستان خود را در موقعیت بهتری قرار دهند.

هیچگاه عکسی را از محل مچ دست مدل یا هر مفصلی نبرید. این کار حالت قطع عضو را در ناخود آگاه مخاطب القا می کند. برای دست ها هیچگاه عکس را از محل آرنج دست و پایین تر نبرید. به این ترتیب مانع از آسیب زدن به ارزش هنری عکس می شوید.

و آخر از همه اینکه فقط با دست های مدل خود می توانید جذابیت عکس خود را به قدری افزایش دهید که قبلا فکرش را هم نمی کردید.

ترجمه: علی یزدی مقدم 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

طراحی سایت
وقت سفارت انگلیس
ویزای تحصیلی کانادا
تور کوش آداسیصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید