• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: 2016 / 12 / 10

نحوه ایجاد بازتاب تصویر در آب در فتوشاپ

برای ایجاد افکت “بازتاب تصویر در آب” ، روش های متعددی در فتوشاپ وجود دارد ولی در این آموزش قصد داریم شما را با یکی از حرفه ای ترین روش های موجود آشنا کنیم و بازتاب تصویر در آب را در فتوشاپ ایجاد کنیم. بنابراین در آخر آموزش، قادر خواهید بود با استفاده از تکنیک های ذکر شده در این مقاله، همین افکت را بر روی تصاویر دیگری اعمال کنید. همانطور که گفتیم در این آموزش از تکنیک های پیشرفته ای استفاده شده است اما با این حال، توضیحات مفصلی که در هر مرحله ارائه شده است، کار را برای مبتدیان آسان می سازد.

توجه: در این آموزش جهت عدم اشغال فضای اضافی، اندازه تصاویر و بافت ها کوچک شده اند.

تصویر نهایی

مطابق روال همیشگی، ابتدا تصویر نهایی این آموزش را ببینید که قرار است چنین تصویری باشد

انعکاس تصویر در آب

گام اول

تصویر قلعه را باز کنید. این تصویر، تصویر نسبتا بزرگی است بنابراین اجازه دهید اندکی از اندازه آن را بکاهیم. برای باز کردن پنجره Image Size، کلیدهای ترکیبی  Ctrl + Alt + I را بفشارید. در پنجره نمایان شده ابعاد دقیق تصویر را می بینید، حال تنظیمات زیر را در آن اعمال کنید.

ابعاد تصویر

گام دوم

با انتخاب ابزار برش (Crop Tool)  و درگ نمودن دستگیره های بالایی و پایینی آن، ضمن حذف نمودن قسمت های اضافی واقع در بالای تصویر، نماد تجاری صاحب اثر را هم حذف کنید (نگران باشید این کار قانونیست چرا که درعوض می توانید با لینک کردن وب سایت وی و یا این تصویر خاص، از او تجلیل کنید).

برش تصویر

گام سوم

انجام دو گام قبلی برای همه تصویرها مورد نیاز نیست و در واقع کار اصلی ما از این مرحله شروع می شود. پس، با فشردن کلید ترکیبی Ctrl + J، نسخه دیگری از پس زمینه را ایجاد کنید و نام این لایه جدید را  Reflection (به معنای انعکاس) بگذارید.

ایجاد لایه

گام چهارم

در این مرحله باید فضایی را برای قرار دادن انعکاس تصویر در نظر بگیریم، بنابراین اندازه بوم کارتان را از قسمت پایین تصویر افزایش دهید. برای باز شدن پنجره Canvas Size، کلید ترکیبی Ctrl + Alt + C را بفشارید و تنظیمات زیر را در آن اعمال کنید .( ارتفاع تصویرخود را دو برابر کنید)

تنظیمات تصویر

دو برابر شدن  طول تصویر

 حال باید لایه جدید را در جهت عمودی معکوس کنید. بنابراین بر روی این لایه کلیک کنید تا انتخاب شود و با فشردن کلیک میانبر Ctrl + TکادرFree Transform  را فعال کنید و با راست کلیک نمودن بر روی تصویر، گزینه Flip Vertical را انتخاب کنید. جهت اعمال تغییرات هم، کلید Enter را فشار دهید.

معکوس کردن تصویر

تصویر معکوس

گام پنجم

در این مرحله باید تصویر معکوس شده را به سمت پایین جابه جا کنید. برای اینکار، ابزار Move را با فشردن کلید V انتخاب کنید و همچنانکه لایه Reflection در حالت انتخاب قرار دارد و کلید  Shift را نگه داشته اید با کلیک و درگ نمودن تصویر، آن را به سمت پایین بکشید.(کلید شیفت باعث می شود جابه جایی در راستای صافی صورت بگیرد)

به نظر می رسد که انعکاسی در تصویر ایجاد شده است حال آنکه انعکاس بدست آمده واقع گرایانه نیست چرا که آب آرام است و هیچ موج و جنبشی در آن دیده نمی شود. از این رو در مراحل بعدی به حل این مشکل خواهیم پرداخت.

تصویر معکوس

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:

صفحه بعد >> 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.
بستن تبلیغات

تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید