• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ / ۰۴ / ۲۲

رازهای یک بنر تبلیغاتی موفق

افزایش کارایی یک بنر تبلیغاتی برای بهبود وضعیت کسب و کار امری حیاتی است. با خواندن این نکات ساده می توانید کارایی و اثر بخشی بنر های خود را افزایش دهید تا مشتریان بیشتری را جذب کنید.

رازهای یک بنر تبلیغاتی موفق

1- هر بنر را مطابق با وب سایت میزبان طراحی کنید.

در یک فعالیت تبلیغاتی موثر ابتدا باید یک وب سایت مناسب و مرتبط پیدا کنید که مورد علاقه مشتریان شما باشد آن گاه بنری طراحی کنید که با سلیقه بازدیدکنندگان آن وب سایت سازگار باشد. در عین حال سعی کنید بنری که طراحی می کنید با طراحی آن وب سایت متناسب باشد تا کاملاً حرفه ای به نظر بیاید. گاه بعضی طراحان حرفه ای به گونه ای بنر را می سازند که گویی قسمتی از آن وب سایت است که این کار باعث می شود مقاومت بازدید کنندگان آن وب سایت برای کلیک روی آن بنر ها کاهش یابد یا به عبارت دیگر افراد بیشتری از طریق این بنر به سمت شما هدایت می شوند.

2- بنر یا تصاویر متحرک

یک بنر که به صورت انیمیشن چشمک زن طراحی می شود شانس بیشتری برای دیده شدن دارد ولی در عین حال انیمیشن شما نباید به گونه ای باشد که بازدید کنندگان را عصبانی کند و در ناخود آگاه آن ها ذهنیت بدی به جا بگذارد. تصاویر انیمیشنی که خیلی سریع و مداوم عوض می شوند بیننده را خسته می کنند و در این صورت نه تنها روی بنر شما کلیک نمی شود بلکه احتمالاً تعدادی از بازدید کنندگان از خیر آن صفحه خواهند گذشت. حتی می توانید قسمت کوچکی از بنر خود را به صورت متحرک در آورید. به خاطر داشته باشید وقار بنر شما نشان دهنده اعتبار و اعتماد به نفس شماست.

3- مختصر و وسوسه انگیز

چندین نسخه بنر تبلیغاتی بسازید و آماده داشته باشید. بنر های تبلیغاتی که ریزه کاری های گرافیکی با ظرافت در آن ها لحاظ شده است، بیشترین درصد بازدهی را دارند. تجربه نشان داده است روی چنین بنر هایی تا 7 درصد کلیک می شود که برای یک بنر تبلیغاتی آمار بسیار خوبی است. حال که بنر های مختلفی طراحی کرده اید سعی کنید آن ها را در فواصل زمانی 72 ساعته با یکدیگر تعویض نمایید و آمار بازدید هر کدام را با دیگری مقایسه کنید. با این کار تجربه ارزشمندی نسبت به عکس العمل بازدید کنندگان به دست خواهید آورد که در طراحی های بعدی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

4- از یک گرافیست حرفه ای کمک بگیرید.

امروز طراحی بنر از سه سال پیش به مراتب پیچیده تر شده است بنابراین برای طراحی تعدادی بنر تبلیغاتی موثر و متنوع به یک گرافیست حرفه ای نیاز دارید. اینترنت نه تنها منبع با ارزشی برای پیدا کردن اطلاعات است بلکه کار شما را برای انتخاب یک گرافیست حرفه ای بسیار ساده کرده است شما به راحتی با یک جستجوی ساده می توانید گرافیست مورد علاقه خود را پیدا کنید و نمونه کار های او را بررسی کنید. مطمئن باشید از یک بنر حرفه ای درآمدی خواهید داشت که هزینه پرداختی شما برای یک بنر تبلیغاتی در برابر آن به چشم نخواهد آمد.

5- حجم گرافیک را کاهش دهید.

اگر بنر شما خیلی سنگین باشد زمان لود شدنش در یک صفحه وب طولانی خواهد شد و طبیعی است که شانس کمتری برای دیده شدن دارد و واضح است که کمتر روی آن کلیک خواهد شد. بنابراین باید سعی کنید حجم بنر خود را کمتر از 15 کیلوبایت طراحی نمایید. البته این سایز برای یک بنر تبلیغاتی انیمیشن کمی غیر واقعی به نظر می رسد.

6- کارایی بنر تبلیغاتی خود را ارزیابی کنید.

یک بنر تبلیغاتی معمولی به طور متوسط نیم درصد از بازدید کنندگان یک وب سایت را به خود جذب می کنند بنابراین اگر روی بنری 2 درصد از بازدید کنندگان کلیک کنند آمار مناسبی است. اما بعضی مواقع به سختی می توان به چنین آماری دست یافت. اگر بعد از سه روز بنر شما بازدهی مناسبی نداشت آن گاه باید بنر تبلیغاتی خود را عوض کنید. همین طور سعی کنید وب سایت های مختلف را امتحان کنید به یاد داشته باشید هیچ گاه همه بودجه خود را برای تبلیغات در یک وب سایت خرج نکنید بلکه بهتر است تبلیغات خود را در چندین وب سایت پخش کنید سپس باید بازدهی و درآمد خود را در هر مورد مقایسه کنید تا بتوانید وب سایت های مناسب خود را پیدا کنید.

با به کار بستن نکات فوق تبلیغات شما بیشترین سود را خواهد داشت.

نوشته: مایکل فلیشنر — متخصص کسب و کار اینترنتی–

ترجمه: علی یزدی مقدم 

به اشتراک بگذارید :       فیس بوک کلوب

 

برچسب ها:
این مقاله اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است

 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت نمایید
برای عضویت، ایمیل خود را وارد کرده و بروی اشتراک کلیک کنید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

کد امنیتی * محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کام

بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت

 
بستن تبلیغات

طراحی سایتصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در گوگل پلاس دنبال کنید صفحه ما را در  تلگرام دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید