• ارسال کننده: زهرا صانعی
  • تاریخ انتشار: 2016 / 12 / 26

دستور العمل اجرایی AFC و آیین نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا

کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران دستور العمل اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و آیین نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ را به ۴ نماینده ایران در آسیا ابلاغ کرد.

آیین نامه AFC

 کمیته مسابقات سازمان لیگ، دستور العمل اجرایی AFC  و آئین نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ را برای مدیران عامل باشگاه های پرسپولیس، ذوب آهن، استقلال خوزستان و استقلال تهران ارسال کرد. نکات مهم این دستور العمل به شرح زیر است:

 با توجه به شرایط آب و هوایی و کیفیت زمین مسابقه، هر تیم می تواند به مدت ۶۰ دقیقه یک یا دو روز قبل از مسابقه در استادیوم محل برگزاری مسابقه تمرین نماید. در صورتیکه استادیوم دارای چمن مصنوعی می باشد، تیم ها می توانند از دو تمرین به مدت ۶۰ دقیقه و یا یک تمرین رسمی به مدت ۱۲۰ دقیقه که می تواند یک  یا دو روز قبل از مسابقه باشد استفاده نمایند. ۱۵ دقیقه اول تمرین رسمی برای کلیه رسانه ها آزاد می باشد و در صورت تصمیم تیم ادامه تمرین می تواند بدون حضور رسانه ها برگزار شود.

در صورتیکه تیم ها نخواهند روز قبل از مسابقه در استادیوم اصلی تمرین نمایند باید ناظر مسابقه را از محل و زمان تمرین مطلع نمایند.

برای هر مسابقه تعداد ۱۰ الی ۱۲ توپ جمع کن مجهز به صندلی برای نشستن باید حضور داشته باشند.

هر تیم تعداد ۱۵ عدد توپ برای تمرین و تعداد ۱۰ عدد توپ برای هر مسابقه قبل از آغاز مسابقات توسط AFC دریافت می نماید.

مدیر تیم و مدیر رسانه ای تیم کلیه مسئولیت های هماهنگی مربوط به تیم های حاضر و مسائل مرتبط رسانه ای را عهده دار می باشند.

هر تیم میهمان باید حداقل ۲ روز قبل از مسابقه در شهر محل برگزاری مسابقه حضور داشته باشد. در صورتیکه تیم میهمان تمایل به حضور در شهر محل برگزاری  مسابقه یک روز قبل از مسابقه را دارد باید درخواست رسمی خود را به همراه دلایل موجه مربوط و برنامه پروازی نهایتا تا ۷ روز قبل از مسابقه به AFC  اعلام نماید. در صورتیکه تیم میهمان بیش از ۲ روز قبل از آغاز مسابقه و یا یک روز بعد از مسابقه در شهر محل برگزاری حضور داشته باشد، کلیه هزینه های اضافی مربوط به عهده باشگاه میهمان می باشد.

باشگاه میزبان باید کلیه هزینه های حمل و نقل داخلی تیم میهمان را در داخل شهر محل برگزاری مسابقه عهده دار باشد.

 هتل تیم های میهمان، میزبان، ناظران و داوران مسابقه باید متفاوت از یکدیگر باشد.

هر تیم موظف به ارسال لیست تیم به همراه کپی گذرنامه های معتبر حداقل ۳۰ روز قبل از مسابقه به کشور میزبان جهت دریافت ویزا می باشد.

نشان مسابقات می باید بر روی آستین راست و نشان کمپین مسابقات بر روی آستین چپ نصب گردد.

 باشگاه میزبان باید حداکثر ۲ روز قبل از مسابقه شرایط استادیوم را بدون هیچ گونه تبلیغ تجاری آماده برگزاری مسابقه نماید.

هر تیم میزبان موظف به هماهنگی دو دستگاه آمبولانس حداکثر تا ۹۰ دقیقه قبل از شروع مسابقه در روز بازی مجهز به DEFIBRILLATOR، اکسیژن و صرفا برای تیم ها می باشد. همچنین تیم میزبان باید حداقل یک دستگاه آمبولانس در طول زمان تمرین تیم میهمان مهیا نماید.

اتاق پزشکی استادیوم نیز باید بر اساس آئین نامه های مربوطه مجهز به تجهیزات اصلی و حیاتی از قبیل دستگاه AED و… نیز باشد.

باشگاه ها موظف به انعقاد قرارداد با نزدیک ترین بیمارستان به استادیوم مسابقه جهت ارائه خدمات شبانه روزی در صورت نیاز می باشد.

تیم میزبان باید از زمان حضور ناظران و داوران AFC تا یک روز بعد از مسابقه امکانات ذیل را برای برگزاری مسابقه به هزینه خود مهیا نماید:

  •  ۸ باب اتاق یک تخته در هتل پنج و یا چهار ستاره بین المللی
  • سه وعده غذایی به صورت بوفه به همراه یک میان وعده در روز مسابقه
  • حداقل ۶ لیتر آب روزانه برای هر نفر
  • خدمات خشکشویی روزانه
  • ۳ نفر مسلط به زبان انگلیسی به عنوان همراه برای تیم میهمان، ناظر و گروه داوری در طول مدت اقامت.
  •  یک دستگاه اتومبیل سواری برای ناظر مسابقه در طول مدت اقامت به همراه یک دستگاه اتومبیل ون برای گروه داوری به ظرفیت ۷ نفر.

 باشگاه میزبان بعد از مسابقه موظف به ارائه یک نسخه از مسابقه بر روی DVD و یا  USB FLASH به ناظر مسابقه و همچنین ارسال یک نسخه به AFC حداکثر یک روز بعد از مسابقه می باشد. علاوه بر این باشگاه ها می باید از کیفیت نسخه ارائه شده اطمینان حاصل نمایند. شایان ذکر است عدم تحقق این مساله می تواند منجر به جریمه ۳۰۰۰ دلاری برای هر باشگاه گردد.

 باشگاه میزبان موظف به انجام امور هماهنگی مربوط به برگزاری کنفرانس های مطبوعاتی قبل از مسابقه با حضور سرمربیان و یکی از بازیکنان اصلی تیم با هماهنگی مدیر رسانه ای مسابقه در محل باشگاه، استادیوم، هتل و … می باشد.

باشگاه موظف به ارائه ۲ بلیت VVIP، پنج بلیت VIP و بیست بلیت درجه یک بدون هیچ گونه هزینه ای به باشگاه میهمان می باشد.

 باشگاه میزبان باید ۵ درصد از ظرفیت قابل فروش استادیوم را در یک منطقه ایمن در اختیار تماشاگران میهمان قرار دهد. شایان ذکر است بلیت این قسمت باید توسط باشگاه میهمان خریداری گردد.

 کلیه مسئولیت ثبت اخطارها، اخراج ها ومحرومیت های بازیکنان و کادر فنی و همچنین انتقال محرومیت ها از یک مرحله به مرحله دیگر متوجه باشگاه ها می باشد و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با ابلاغ و ثبت اخطارها، اخراج ها ومحرومیت های دیگر برای بازیکنان و کادرفنی عهده دار نمی باشد. در همین رابطه توجه آن باشگا محترم را به ماده ۵۷ از آئین نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ جلب می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

 

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید