• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2017 / 11 / 28

راههایی جالب برای تعیین جنسیت جنین در هفته های نخست بارداری

معمولا جنسیت جنین بین 16 تا 20 هفته بارداری مشخص می شود. در این زمان اندامهای تناسلی جنین کاملا رشد کرده اند و پزشک سونوگرافی را پیشنهاد می کند که مشخص می شود حامل دختر هستید یا پسر.

روش جدید دیگر رمزیز است که سونوگراف، جنسیت جنین را حدود 6 هفته بارداری مشخص می کند. این تست بر اساس محل قرار گیری جفت می باشد.

تصویر دختر یا پسر در سونوگرافی رحم

 اما برای برخی والدین این زمان انتظار بسیار سخت و طولانی به نظر می رسد و می خواهند راههایی را برای کشف جنسیت جنین امتحان کنند. در این مقاله چند روش سنتی و رایج که شاید مادربزرگهای ما برای تعیین جنسیت انجام می دادند بیان شده و در انتها به چند علائم اختصاصی بارداری جنین پسر اشاره شده است.

بدانید که سونوگرافی تنها راه قابل اطمینان برای یافتن جنسیت جنین است.

راههایی که در این مقاله برای پیش بینی تعیین جنسیت جنین بیان می شود می تواند برای شما نیز جالب باشد و به گذراندن آسوده تر این زمان انتظار تا تعیین قطعی جنسیت توسط سونوگراف کمک می کند.

خواب و رویا جنسیت جنین را اطلاع می دهد

بسیاری مردم معتقدند که مادر می تواند صورت فرزند خود را در خواب ببینید. زمانی که باردار هستید، خوابهای واضح و ماجراجویانه ای دارید حتی رنگ مو و صورت بچه را می بیند. یک باور قدیمی وجود دارد که خواب مادر در مورد جنسیت بچه اش حتما صحت دارد. بنابراین خوابهایتان را بنویسید به زودی جنسیت قطعی بچه مشخص می شود و شما می توانید قضاوت کنید که رویایی که دیده بودید صحیح بوده است!

آزمون تعیین جنسیت با حلقه آونگ شده

باور قدیمی دیگری می گوید که حلقه ازدواج شما (یا هر حلقه ای که هر روز استفاده می کنید) می تواند جنسیت بچه شما را بگوید.

حلقه خود را از انگشت در آورید و نخی حدود 30 سانتی متر انتهای آن ببندید. دراز بکشید و حلقه را بالای شکم خود نگه دارید تا انتهای حلقه آویزان باشد، اگر همسر یا عضوی از خانواده حضور دارند می توانند نخ و حلقه را برایتان نگه دارند. مطمئن شوید که شخص دست خود را ثابت نگه داشته است. این باور قدیمی می گوید که اگر حلقه مثل پاندول یا آونگ به اطراف بچرخد، شما فرزند پسر دارید. اگر حلقه به صورت دورانی بچرخد، دارای دختر هستید.

ویار و میل به نوع خاص خوراکی می تواند حکایت از جنسیت جنین باشد

مادربزرگ های ما اعتقاد دارند که نوع ویار زن باردار، جنسیت فرزند را مشخص می کند. آیا نمی توانید مانع از خوردن بستنی، شکلات و دیگر خوراکی های شیرین زن باردار شوید؟ اگر چنین است فرزند او دختر خواهد بود. اما اگر میل به خوردن غذاهای شور مثل سیب زمینی سرخ کرده و چیپس سیب زمینی دارد، احتمالا فرزند او پسر خواهد بود.

رابطه سن و بارداری چینی

یک روش چینی قدیمی در تعیین جنسیت جنین وجود دارد. به سادگی سن خود در زمان بارداری و ماهی که باردار شدید را وارد می کنید و به شما می گوید که آیا دختر یا پسر دارید و از نظر مردم، دقت این اندازه گیری بیش از 93% است!

حالت تهوع صبحگاهی

بسیاری از مردم ادعا می کنند که میزان تهوع صبحگاهی ارتباط مستقیم با جنسیت جنین در شکم دارد. اگر دائما حالت تهوع دارید و در فواصل منظم استفراغ می کنید، احتمال زیاد دارای دختر هستید. اگر حالت کاملا نرمالی در سه ماهه اول بارداری دارید احتمال دارد که جنین پسر را حمل می کنید. برخی مطالعات این باورها را مورد بررسی قرار داده اند.

ضربان قلب جنین

زمانی که پزشک در سونوگرافی داپلر، ضربان قلب جنین شما را می شنود، چگونگی سرعت آن را نیز بررسی می کند. بسیاری از مردم معتقدند بچه هایی با ضربان قلب زیر 140 بار در دقیقه پسر هستند در حالی که بیش از 140 بار در دقیقه دختر می باشند.

راههایی جالب برای تعیین جنسیت جنین

علائم اختصاصی بارداری جنین پسر

ظهور جوش صورت و حتی از نوع چرکی آن، نشانه ای از داشتن یک فرزند پسر است.

زنانی که پرخاشگر، خشن، جسور و معمولا سلطه گرند، احتمال حمل فرزند پسر در آنها بیشتر است. نمود این رفتارها به افزایش تستسترون مربوط است.

از آنجایی که رنگ ادرار در بارداری تغییر می کند، اگر رنگ ادرار تیره تر شده است نشانه پسردار بودن مادر است.

همان طور که می دانید سایز سینه ها در طی بارداری بزرگتر می شود تا شیردهی به نوزاد انجام شود. اگر فرزند پسر را حمل می کنید سینه راست شما بزرگتر از سمت چپ خواهد بود.

احساس دائمی بی میلی، ترس، وحشت، دودلی و بیزاری از علائم مادر باردار پسر است.

نشانه معمول دیگر داشتن جنین پسر، داشتن رشد موی سریعتر از حد معمول است.

اگر در بارداری بیشتر تمایل به خواب به پهلوی چپ دارید، جنین شما احتمالا پسر است.

خشکی و ترک خوردگی دستها نشانه دیگر حمل جنین پسر است.

در بارداری پسر، اضافه وزن بدن در ناحیه شکم مشهود است بر خلاف دختر که وزن اضافی مادر در تمام نقاط مثل صورت نیز پخش می شود.

ترجمه: سمیه مظفری

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

لطفا جای خالی را پر کنیدصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید