• ارسال کننده: علی یزدی مقدم
  • تاریخ انتشار: 2014 / 06 / 12

چرا باید وب سایت شما یک صفحه برای پرسش های متداول یا FAQ داشته باشد؟

آیا در وب سایت خود صفحه برای پرسش های متداول یا همان چیزی که به آن FAQ می گویند دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است باید بگویم کار درستی انجام داده اید ولی آیا توانسته اید از پتانسیل هایی که این صفحه در اختیار شما قرار می دهد به بهترین وجه استفاده کنید؟ یا اگر در وب سایت خود چنین صفحه ای ندارید باید بگویم یک فرصت بسیار عالی را برای اثر گذاری هر چه بیشتر وب سایت خود از دست داده اید.

صفحه پرسش های متداول می تواند همانند صفحه اصلی وب سایت شما رانکینگ خوبی کسب کند. این صفحه جزء لاینفک یک وب سایت برای ارائه کالا ها یا خدمات شما هستند دلیل آن هم این است که بازدیدکنندگان شما انتظار دارند چنین صفحه ای را ببینند.

پرسش و پاسخ

برای بسیاری از مردم صفحه پرسش های متداول اولین صفحه ای است که بعد از صفحه اصلی به سراغ آن می روند. به خصوص اگر کالا و خدماتی ارائه می کنید بازدید کننده وب سایت شما می خواهد درباره آن اطلاعاتی کسب کند به همین دلیل ساختن چنین صفحه ای به زحمت آن می ارزد بلکه بیش از آن می ارزد!

موتور های جستجو عاشق صفحه پرسش های متداول هستند

یکی از بهترین دلایلی برای داشتن صفحه پرسش های متداول علاقه خاص موتور های جستجو به این صفحات است. آیا می خواهید در گوگل یاهو و بینگ رانکینگ خوبی داشته باشید؟ اگر این چنین است باید محتوای مناسب به مقدار کافی داشته باشید. و یک صفحه پرسش های متداول بهترین گرینه برای گردآوری مقدار زیادی اطلاعات مفید و مناسب است به این ترتیب به شیوه ای جالب محتوای مورد علاقه موتور جستجو را در اختیارش قرار می دهید.

همچنین این شانس را دارید تا در این صفحه کلمات کلیدی خود را استفاده کنید و به موتور های جستجو کمک کنید تا شما را پیدا کنند. فرض کنید در زمینه تبلیغات اینترنتی فعالیت می کنید و احتمالاً کلمه کلیدی اصلی وب سایت شما  تبلیغات اینترنتی یا بنر تبلیغاتی یا تبلیغات متنی باشد. حال کاری که باید انجام دهید این است که پرسش و پاسخ هایی طراحی کنید که در آنها کلمات کلیدی مانند تبلیغ، تبلیغات اینترنتی، تبلیغ در اینترنت، تبلیغات متنی، بنر تبلیغاتی و… استفاده شده باشد. و مطمئن باشید اگر این کار را به درستی انجام دهید و تا حد امکان صفحات بیشتری با این هدف ایجاد کنید می توانید در ترافیکی که از موتور های جستجو دریافت می کنید تغییر قابل ملاحظه ای مشاهده کنید.

بازدیدگنندگان هم به صفحه پرسش های متداول علاقه نشان می دهند

مردم از اینترنت برای بدست آوردن اطلاعات استفاده می کنند. و دوست ندارند کسی آنها را برای رفتن به صفحاتی وادار کند. آنها می خواهند بیاموزند. آنها حقیقت را می خواهند. و صفحه پرسش های متداول دقیقاً همان چیزی است که آنها می خواهند. از فرصت ها استفاده کنید تا بدین وسیله افرادی را که وارد وب سایت شما می شوند تحت تاثیر قرار دهید تا بتوانید کالا و خدمات خود را به آنها بفروشید و آینده و پول را مال خود کنید.

می توانید مطالب خود را دسته بندی کنید به صورت پرسش و پاسخ هایی در هر زمینه و صفحات مختلف پرسش و پاسخ ایجاد کنید که خواندن آنها لذت بخش باشد و پیدا کردن اطلاعات مورد نظر ساده و راحت باشد. و مهمتر از همه اینکه طوری این صفحه یا صفحات و پرسش و پاسخ های آنها را طراحی کنید که در مقابل رقبای خود یک سر و گردن بالاتر به نظر بیایید.

از هر استدلالی که منجر به فروش بیشتر شود استفاده کنید

صفحه پرسش های متداول باید به گونه ای طراحی شود که به هر پرسشی که ممکن است برای خریدار پیش بیاید پاسخ دهد. ممکن است یکی از پرسش هایی که برای خریداران پیش بیاید این باشد که قیمت های شما بیش از دیگر رقبا است. به شیوه پرسش و پاسخ برای مشتریان خود توضیح دهید که چرا کالا یا خدمات شما ارزش بیشتری در برابر کالا و خدمات رقبا دارد و به چه منطقی آنها باید برای دریافت این کالا و خدمات از شما پول بیشتر بپردازند و کالای ارزان تر را از رقیب شما خریداری نکنند!

کالای خود را از دیگران متمایز کنید. بهترین ویژگی های کالای خود را بیان کنید. پرسش هایی بپرسید که در پاسخ آنها ویژگی های منحصر بفرد کالا یا خدمات شما در اختیار بازدیدکنندگانتان قرار گیرد. نه تنها اطلاعات ارزشمندی در اختیار مشتریان شما قرار خواهد گرفت بلکه می توانید اعتبار، توانایی ها و.. شرکت یا سازمان خود را به رخ بکشید. به مشتریان خود آموزش دهید به گونه ای که بتوانند با چشم باز تصمیم درستی بگیرند تا اینکه فقط بخاطر قیمت پایین تر خرید کنند.

به صفحات اصلی وب سایت خود لینک بدهید

با استفاده از صفحه پرسش های متداول می توانید صفحات اصلی وب سایت خود را ترفیع درجه دهید! به خصوص صفحاتی که کمتر مورد توجه هستند. به سادگی پرسش هایی بنویسید که این صفحات را هدف بگیرند و در پاسخ آنها لینک صفحات مورد نظر خود را در بین متن قرار دهید. این لینک ها یا پیوند ها به صفحات مورد نظر شما ترافیک می فرستند و در عین حال به موتور های جستجو می گویند که به این صفحات اهمیت بیشتری بدهند.

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها:

صفحه بعد >> 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.
بستن تبلیغات

تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید