• ارسال کننده: سمیه مظفری
 • تاریخ انتشار: 2014 / 09 / 30

خلاقیت، ورزش و کودکان

خلاقیت، فاکتوری در ورزش کودکان است که برعکس رهبری، کار تیمی، دیسیپلین و پشتکار چندان توجهی به آن نشده است.

بر انگیختن خلاقیت در کودکان فواید چند گانه دارد. خلاقیت در کنار تشویق به علایق جدید، نو آوری و مهارت های حل مسئله را بالا می برد که به کودک هم در کارهای آکادمیک و هم در زمین بازی کمک می کند. در ادامه چند روش که خلاقیت را در کودکان ورزشکار برانگیخته می کند آمده است.

خلاقیت، ورزش و کودکان

 • تجهیزات ورزشی

به جای مناظر دیدنی و گلدان های گل، از کودک بخواهید کار های هنری با استفاده از میخ های ته کفش، پیراهن های ورزشی و دستکش فوتبال و بیسبال و غیره انجام دهد. این کار الهام بخشی برای آن ها خواهد بود.

 • داستانی بر اساس عکس های ورزشی

برای افزایش خلاقیت به هر کدام از کودکان عکس ورزشی بدهید و از آن ها بخواهید بر اساس آن داستانی بنویسند.

 • طراحی یک صفحه ی ورزشی روزنامه

کدام ورزشکاری است که نخواهد نام خود را در روزنامه ببیند؟ خلاقیت کودک را با تبدیل آن ها به ویراستار روزنامه ی ورزشی بالا ببرید. بگذارید روزنامه ای خیالی طراحی کنند، مطلب بنویسند و عکس های ورزشی در آن قرار دهند.

 • تیم متعلق به خودشان را بسازید

کودکان مشتاق ورزش عاشق ساختن و نامیدن تیم ورزشی خودشان هستند. از آن ها بخواهید برای تیم خیالی خود لوگو، یونیفورم و نماد طراحی کنند.

 • استادیوم مورد علاقه

کودکان را به استادیوم محبوبشان ببرید و از آن ها بخواهید مستندی تصویری از آن چه دیده اند را تهیه کنند.

 • طراحی یک بازی

یکی از بهترین راه های افزایش خلاقیت آن است که بگذاریم کودک یک بازی به سبک و روش خودش اختراع کند. آنها عاشق این کار هستند. حتی بگذارید راهنمای بازی و عکس های گام به گام آن را نیز بسازند.

 • ساخت مجسمه

بهترین عکس های ورزشی آن ها را انتخاب کنید و بگذارید با گل و سیم و کاغذ و هرچه دم دستشان هست مجسمه ی خودشان را بسازند.

 • طراحی کارت بازیکن

می توانید با دوربین دیجیتال و گرفتن چند عکس از کودک در زوایای مختلف و با استفاده از نرم افزار مخصوص به کودک کمک کنید تا کارت مخصوص به خود را طراحی کنند.

 • کارهای هنری ورزشی

با نشان دادن کارهای هنری مرتبط با ورزش از هنرمندان مشهور مانند نقاشی های بیس بال مکس میسون یا نقاشی های بوکس جورج بلوز خلاقیت آنها را برانگیزانید.

 • ساخت یک کاپ قهرمانی

بزرگ ترین رویای هر ورزشکاری کسب جام و جایزه است. بگذارید کودک با خیال پردازی کاپی برای بازی محبوب خود یا همان بازی که خودش اختراع کرده این کار را انجام دهد؛ با استفاده از مقوا، گل یا خمیر کاغذ یا هر چیز دیگری.

چند روش بالا، سرگرم کننده، الهام بخش کودکان خواهد بود. اما استفاده از علاقه ی کودک بهترین راه برای تشویق اوست. انگیختن خلاقیت در کودکان علاقه مند به ورزش با انجام دادن آن چه در بالا گفته شد کاری ساده خواهد بود.

ترجمه: میلاد خراسانیان

مطالب مرتبط:

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.
بستن تبلیغات

تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید