• ارسال کننده: سمیه مظفری
  • تاریخ انتشار: 2017 / 12 / 20

راهکارهایی طبیعی برای حاملگی پسر

در مقاله قبلی وب سایت یاد بگیر دات کام با عنوان “راههایی جالب برای تعیین جنسیت جنین در هفته های نخست بارداری” به علایم و روشهایی اشاره شد که بتوانید در هفته های نخست بارداری که هنوز سونوگرافی نمی تواند جنسیت جنین را تشخیص دهد، جنسیت جنین را حدس بزنید البته ذکر شد که این روشها خطای بالایی دارند و هیچ یک به قطعیت سونوگرافی عمل نمی کنند.

روشهای پسر دار شدن قبل از بارداری

برخی خانواده ها به هر دلیلی دوست دارند که جنسیت فرزندی که در آینده خواهند داشت را تعیین کنند. در این مقاله قصد داریم به روشهایی بپردازیم که احتمال حاملگی فرزند پسر را بالا می برد. در بخش پایانی مقاله نیز از خوراکی و غذاهایی نام برده شده که احتمال پسردار شدن را بالا می برد.

روشهای زیر احتمال حمل فرزند پسر را به طور طبیعی بالا می برد:
داشتن آگاهی از وضعیت نزدیکی زوجین

بر طبق گفته های دکتر شتلز، برخی از وضعیت های نزدیکی، سبب نفوذ عمیق اسپرم می شود. اگر تمایل به فرزند پسر دارید باید دخول عمیق تری داشته باشید. چرا که شانس پسر شدن جنین را افزایش می دهد و اسپرم مسافت کمتری را برای رسیدن به تخمک طی می کند. کروموزوم های Y خسته، طول عمر کوتاهتری دارند.

آگاهی از زمان تخمک گذاری

اگر تمایل به فرزند پسر دارید، در اوج زمان تخمک گذاری، نزدیکی کنید و نه 24 ساعت قبل از آن. مخاط گردن رحمی در طی زمان خاص تخمک گذاری، بیشتر لغزنده و کمتر اسیدی است. بنابراین اسپرم به راحتی خود را به تخمک می رساند و لقاح انجام می شود.

یکی از موثرترین راهها برای تعیین زمان تخمک گذاری استفاده از تست کیت تخمک گذاری است که در داروخانه ها در دسترس است.

تعیین زمان تخمک گذاری برای حاملگی پسر

داشتن ارگاسم

ارگاسم یک وضعیت حیاتی برای ایجاد یک محیط قلیایی است که برای داشتن فرزند پسر سودمند است.

بهتر کردن سطح قلیایی رحم

واضح است که کروموزوم Y پسر در محیط اسیدی و نامساعد واژنی به سختی زنده می ماند. بنابراین افزایش سطح قلیایی واژن برای داشتن شانس فرزند پسر مهم است.

برای داشتن سطح قلیایی بایستی رژیم غذایی خود را تغییر دهید و غذاهایی با سطح بالای سدیم و پتاسیم میل کنید.

با کمک تست های نواری به طور منظم سطح PH واژن را کنترل کنید.

لباس زیر مردان

حتما شنیده اید لباس زیر مردان در میزان تولید اسپرم تاثیر می گذارد از آنجایی که لباس زیر سفت و ناراحت میزان تولید اسپرم را کم می کند. برخی از این لباس ها، منافذ و راههایی برای ورود هوا دارند.

تمرکز بر روی رژیم غذایی صحیح

باید برای رژیم غذایی روزانه خود برنامه ریزی کنید و سطح اسیدی بدن را کاهش دهید. سطح اسیدی بالای بدن، طول عمر اسپرم را کوتاه می کند.

از خوردن غذاهای تند و ادویه دار به ویژه ترشی ها خودداری کنید همین طور از خوردن لبنیاتی مثل پنیر، شیر و ماست پرهیز کنید.

غذاهایی که پتاسیم بالاتری دارند مثل سیب زمینی، موز، اسفناج و بروکلی مصرف کنید.

باید نبایدهای تغذیه ای برای حاملگی پسر

به افزایش مقدار اسپرم مرد کمک کنید

راهکارهای شتلز توضیح می دهد که برای داشتن فرزند پسر، نیاز به افزایش میزان اسپرم خواهید داشت. مرد بایستی عادت نوشیدن الکل و سیگار کشیدن را کنار بگذارد.  مصرف داروهای غیر مجاز مثل حشیش یا اکستاسی را محدود کند. همچنین کوکائین یا دیگر داروهایی که میزان و عملکرد اسپرم را کاهش می دهد، محدود کنید. برخی درمان دارویی نیز بر باروری مرد تاثیر منفی می گذارد.

نوشیدن قهوه (تنها برای مردان)

مرد را به خوردن مقدار بیشتری قهوه تشویق کنید چرا که شانس لقاح فرزند پسر بالا می رود. علت آن ایجاد انرژی بیشتر اسپرم Y و رسیدن ساده تر به تخمک است.

در زیر لیست غذاهایی که به طور طبیعی شانس بارداری پسر را افزایش می دهد اشاره می شود:

موز:

پتاسیم بالای موز به طول عمر بیشتر اسپرم مرد در رحم و باروری موفق کمک می کند. خوردن دو موز در روز احتمال بچه دار شدن را بالا می برد.

غلات:

در وعده صبحانه غلات بیشتری مصرف کنید تا شانس فرزند پسر بالا رود.

قارچ:

قارچ حاوی ویتامین D و پتاسیم است که برای بقا و سلامت اسپرم مهم است.

مرکبات:

ویتامین C در مرکبات به سلامت و ایمنی کل بدن کمک می کند. مرکباتی مثل لیموشیرین، پرتقال، لیموترش و گریپ فروت به افزایش محیط قلیایی کمک کرده و فضای مساعدی برای پسر شدن فرزند، فراهم می شود.

غذاهای دارای نشاسته

محققان دریافته اند غذاهایی که دوز بالایی گلوکز و نشاسته دارد مثل برنج و سیب زمینی در وعده روزانه ، شانس جنین پسر را بالا می برد.

غذاهای دریایی

غذاهای دریایی حاوی زینک هستند که به طور شگفت انگیزی مقدار اسپرم را بالا می برند چرا که منبع تازه ای از زینک هستند.

غذاهای شور

نمک شامل سدیم و پتاسیم به میزان بالاست. هر دوی این مواد در بارداری فرزند پسر کمک می کنند. اما بعد از تولد نوزاد بایستی مصرف نمک خود را کم کنید چرا که سبب افزایش فشار خون می شود.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی در حفظ تعادل سدیم – پتاسیم در بدن کمک می کند و مقدار بالایی ویتامین C دارد.

ترشی ها:

ترشی ها یکی از غذاهایی است که زنان در بارداری به آن ویار دارند. اما بدانید خوردن ترشی قبل از حاملگی، شانس داشتن فرزند پسر را افزایش می دهد چرا که غنی از نمک، سدیم و پتاسیم هستند.

راههای مختلفی برای تعیین جنسیت بچه قبل از بارداری وجود دارد و حتی بسیاری از مراکز و پزشکان ادعا می کنند که این کار را با درصد بالایی از موفقیت انجام می دهند و جنسیت بچه را قبل از بارداری تضمین می کنند. این مقاله سعی کرد به روشهای مختلف طبیعی و رژیم غذایی مربوطه اشاره کند. هنوز هیچ روش مدونی نمی تواند ادعا کند که 100% جنسیت بچه را به درستی انتخاب می کند و از آنجایی که هیچ کاری بدون خطا نیست، شاید هنگام تولد نوزاد خود متعجب و غافلگیر شوید!

ترجمه: سمیه مظفری

این محتوا اختصاصاً برای یاد بگیر دات کام تهیه شده است استفاده از آن با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام نویسنده یا مترجم مجاز است
برچسب ها: 

در یاد بگیر دات کام مشترک شوید و آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت نمایید

نظر شما چیست؟

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.
بستن تبلیغات

تبلیغات اینترنتی در یاد بگیر دات کامصفحه ما را در فیس بوک دنبال کنید صفحه ما را در توییتر دنبال کنید صفحه ما را در  اینستاگرام دنبال کنید صفحه ما را در لینکداین دنبال کنید